• انتشار: ۱۲ عقرب ۱۴۰۰
  • ساعت: ۱۰:۳۳
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 67098
پرینت

ابتکار جوانان هراتی برای کمک به نیازمندان؛ «کلبه دلجویی»

شماری از جوانان هراتی در ابتکاری دست به ایجاد کمپاینی تحت عنوان «کلبه دلجویی» زده اند تا از این طریق بتوانند برای نیازمندان و فقرا کمک جمع آوری کنند.

محمدامید حق پناه، مسئول کلبه دلجویی در صحبت با خبرنگار رها در هرات امروز (چهارشنبه ۱۲ عقرب) گفت که این کلبه برای مدت یک ماه بر پا است که هدف از آن جمع آوری کمک برای افراد نیازمند در جامعه می باشد.

وی گفت: «با توجه به تحولات سیاسی اخیر در کشور، زمستان امسال مشکلات زیاد اقتصادی سد راه مردم وجود دارد و کمک ‌های جهانی هم در افغانستان کاهش یافته است.»

آقای حق پناه اما در همین حال علاوه کرد که از زمان برگزاری این کلبه تاکنون لباس‌ های زمستانی زیادی از سوی مردم جمع آوری شده و این کلبه تلاش دارد که از این پس مواد غذایی هم جمع آوری کند.

وی همچنین از تاجران و افغان‌ های مقیم در کشورهای خارج می خواهد که مردم افغانستان را در این شرایط حساس کمک کنند و تنها نگذارند.

در همین حال محمدرضا ایوبی، یک تن از کسانی است که در این کلبه کمک کرده می گوید: «اگر تمام مردم به اندازه توان خود برای خانواده های فقیر و بی بضاعت کمکی داشته باشند وضعیت کشور اینگونه نخواهد بود.»

وی افزود که در حال حاضر تمام اقشار جامعه به ویژه قشر تجار و سرمایه گذار پول های زیادی را در جهت های گوناگون به مصرف می رسانند اگر توجه در این مورد هم داشته باشند می توان گفت که خیلی از نیازهای جامعه برطرف خواهد شد.

کلبه دلجویی همه ساله در چوک سینمای ولایت هرات جهت جمع آوری کمک به خانواده های نیازمند برپا می شود و از استقبال خوبی نیز میان مردم برخوردار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.