• انتشار: 11 جولای 2017
  • ساعت: 16:40
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 22509
پرینت

آی.اُ.ام: ۲۳ میلیون تن در جهان آمادگی برای مهاجرت می گیرند

در سطح جهان شمار انسان هایی که قصد مهاجرت دارند، در سال های اخیر کمی افزایش یافته است. سازمان بین المللی مهاجرت ارقام در این مورد را به روز سه شنبه در ژینو ارایه کرد.

به نقل از دیچوله؛ سازمان بین المللی مهاجرت (آی او ام) با نتیجه گیری از داده های نظر سنجی سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۵ گزارش داده است که شمار انسان هایی که قصد مهاجرت دارند، در سال های اخیر در سطح جهان کمی افزایش یافته است.

این اداره می گوید که تخمیناً ۲۳ میلیون انسان قصد دارند که از کشور های شان مهاجرت کنند. در مورد آمادگی های مشخص این انسان ها به مهاجرت می توان از پس انداز پول، یادگیری زبان و تقاضا های ویزا یاد کرد.

ویلیام سوینگ مدیر کل سازمان بین المللی مهاجرت گفت: “با وجود آن که شمار انسان هایی که  فکر مهاجرت در سر دارند کمتر از آن است که تصور می شد، اما افزایش کم در این مورد در سطح جهانی به این معنا است که روند مهاجرت ادامه خواهد یافت.”

ارزیابی نظر سنجی ها توسط انستیتوت گالوپ در حدود ۱۶۰ کشور نیز نشان می دهد که ۷۱۰ میلیون انسان اساساً می توانند تصور کنند که زمانی کشور شان را ترک کنند.

در این نظر سنجی ها ۶۶ میلیون نفر گفته اند که برنامه مهاجرت را در ۱۲ ماه آینده دارند. در سال ۲۰۱۵ در مقایسه با سال ۲۰۱۰، پنج درصد بیشتر بزرگسالان برنامه مهاجرت در سر داشتند.

سوینگ مدیر کل سازمان بین المللی مهاجرت گفت: “فهمیدن قصد های مهاجرت می تواند کمک کند تا خود مان را برای حرکت های مهاجرت آینده بهتر آماده کنیم.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.