• انتشار: ۱۴ میزان ۱۳۹۴
  • ساعت: ۱۵:۴۵
  • سرویس: اقتصاد
  • کدخبر: 3249
پرینت

آیسا برای سرمایه گذاری در کشور بسته های تشویقی در نظر می گیرد

اداره حمایت از سرمایه گذاری افغانستان (آیسا) می گوید برای جلب سرمایه گذاری در کشور تا سه ماه دیگر بسته های تشویقی برای سرمایه گذاران در نظر گرفته خواهد شد.

محمد قربان حقجو، رئیس اداره حمایت از سرمایه گذاری افغانستان (آیسا) در نشستی گفت: “علاقمندی به سرمایه گذاری نسبت به سال های قبل کم شده است و اداره آیسا تا سه ماه دیگر بسته های تشویقی را ارایه خواهد کرد.

آقای حقجو افزود، باید شرایطی مهیا شود تا سرمایه گذاران کنونی از کارشان اعلام رضایت کنند تا دیگر سرمایه گذاران نیز تشویق به سرمایه گذاری شود.

رئیس اداره حمایت از سرمایه گذاری اشاره کرد که معافیت از مالیات، دسترسی به انرژی برق، حل مشکلات و بروکراسی در ثبت جوازها و مهیا کردن بازار خوب از دیگر کارهای تشویقی برای سرمایه گذاران است.

وی بر این باور است که این اقدام ها تلاش سرمایه گذاران را برای سرمایه گذاری بیشتر می کند.

آقای حقجو اضافه کرد که حکومت وحدت ملی نیز در تلاش است که اقتصاد کشور را از سوی کمک ها به سمتت اقتصاد طبیعی و متکی به خود سوق دهد.

اتاق تجارت افغانستان و امریکا به منظور بهتر شدن وضعیت تجارت و سرمایه گذاری، یازدهمین نشست مشترک را در کابل دایر کردند.

در این نشست سرمایه گذاران روی موضوع ها اقتصادی و سرمایه گذاری بحث و تبادل نظر کردند. قرار است در ماه ها آینده نشست مشترکی در واشنگتن برگزار شود.

رئیس آیسا گفت که نشست واشنگتن می تواند یک مرحله خوب برای اقتصاد متکی به خود در کشور شود.

شایان ذکر است که اکثر سرمایه گذاران بی میلی خود به سرمایه گذاری در کشور را ناامنی عنوان می کنند. آنان می گویند که سرمایه گذاران در کشور امنیت جانی و مالی ندارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.