• انتشار: 27 فوریه 2017
  • ساعت: 11:00
  • سرویس: برگزیده ها
  • کدخبر: 19285
پرینت
غنی:

آنانی که می خواهند کشور ما را به میدان جنگ مبدل کنند، این آرزو را به گور خواهند برد

محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری کشور در روز “بزرگداشت از نهم حوت روز ملی نیروهای امنیتی و دفاعی کشور” ابراز کرد که افغانستان باثبات، مرفه و قانونمند برای هیچ کشور دیگری “خطر” نیست.

آقای غنی که امروز (دوشنبه) در این مراسم سخنرانی می کرد، گفت: کسانی‎که فکر می کنند که مملکت ما را به میدان جنگ خود مبدل می توانند، این آرزوی شوم شان‎را به گور خواهند برد.

رئیس جمهوری در این مراسم از کشور خاصی نام نبرد، اما همواره برخی از سران دولتی و کارشناسان نظامی پاکستان را متهم به جنگ نیابتی در کشور می کنند. اتهامی که همواره کشور پاکستان آن را رد می کند.

در این مراسم، رییس جمهوری خطاب به نیروی دفاعی و امنیتی کشور گفت که امروز، روزی است که ملت افغانستان به یک زبان از قوای امنیتی و دفاعی خود سپاسگزاری می کند.

آقای غنی گفت که مولوی سلام روز گذشته با دار و دسته اش در کندز به برکت شما از بین رفت و پس از امروز، این دسته جنایتکار تهدیدی برای مردم کندز و شمال شرق کشور نخواهد بود.

رئیس جمهوری در مراسم بزرگداشت از نهم حوت روز ملی نیروهای دفاعی و امنیتی کشور گفت: “بیایید صدمین سالگرد استرداد استقلال کشور را در قصر تاریخی احیا شدۀ دارالان تجلیل کنیم و تعهد نمائیم که فصل ناتمام تاریخ کشور را که از سوی غازی امان الله خان بانی استقلال کشور آغاز گردید، به قوت بازوی نیروی امنیتی و دفاعی کشور و به ارادۀ ملی ما با ایجاد یک افغانستان باثبات، مرفه و متحد تکمیل می نمائیم.”

گفتنی است که برای اولین بار، روز نهم حوت به نام نیروی دفاعی و امنیتی کشور مسمی شده است. امروز رئیس جمهوری در دو مکان برای سربازان امنیتی و دفاعی کشور سخنرانی می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.