• انتشار: 13 دسامبر 2016
  • ساعت: 13:33
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 16273
پرینت

آمریکا ۳۹ میلیون دالر برای مهاجران در حال بازگشت کمک می کند

به منظور تامین نیازهای فوری مهاجران افغانی که در حال بازگشت به کشور هستند، آمریکا اعلام کرده است که ۳۹ میلیون دالر دیگر کمک می کند. مجموع کمک های بشردوستانه این کشور به افغانستان از آغاز سال مالی میلادی ۲۰۷ میلیون دالر شده است.

پیش بینی می گردد که تا پایان سال جاری میلادی که روزهایی بیشتر نمانده است، مجموع مهاجرانی که طی امسال از کشورهای پاکستان و ایران باز می گردند به بیش از یک میلیون نفر برسد.

از آغاز سال جاری میلادی تاکنون، بیش از ۳۸۰ هزار مهاجر افغان ثبت و راجستر شده در پاکستان به کشور بازگشته اند.

به علاوه، بیش از ۶۰۰ هزار مهاجر دیگر به طور مشترک از کشورهای ایران و پاکستان به افغانستان بازگشته اند. که این می تواند فشارها را بر دولت کابل که همزمان در نبرد با شورشیان طالبان و گروه نوظهور داعش می باشد، سنگین تر نماید.

به همین منظور، دولت آمریکا اعلام کرده است که ۳۹ میلیون دالر دیگر برای رسیدگی به مهاجران در حال بازگشت به افغانستان کمک می کند. با این مبلغ، مجموع کمک های بشردوستانه این کشور از آغاز سال مالی میلادی تاکنون به بیش از ۲۰۷ میلیون دالر می رسد.

گفته می شود از این کمک تازه، بیش از ۱۹ میلیون دالر آن به کمیشنری عالی سازمان ملل در امور پناهندگان (UNHCR) برای رسیدگی به نیازهای فوری مهاجران در حال بازگشت اختصاص داده شده است، تا برای آنها سرپناه، لوازم ضروری زندگی و دیگر مایحتاجات برای زمستان فراهم کند.

همچنین، ۲۰ میلیون دالر دیگر این کمک به عملیات ایمرجنسی برنامه سازمان خوارک جهانی در افغانستان اختصاص یافته است تا مهاجران و دیگر قشرهای آسیب پذیر در شرق کشور را که به خاطر جنگ با طالبان و گروه داعش بیجاشده اند را هدف قرار دهد.

گفته می شود این مبلغ می تواند نیازهای اولیه تقریبا ۵۴۸ هزار نفر را برای مدت ۹ ماه در شرق کشور تامین نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.