• انتشار: 6 آگوست 2015
  • ساعت: 15:11
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 1522
پرینت

آمریکا ۲۲۵۰ نیروی نظامی تازه نفس وارد افغانستان و عراق می کند

ارتش آمریکا در گزارشی از اعزام حدود ۲۵۵۰ نیروی نظامی تازه نفس برای جایگزینی نیروهایش در افغانستان و عراق تا پایان تابستان سال جاری میلادی خبر داد.

به نقل از اسپوتنیک، وزارت دفاع امریکا ( پنتاگون ) اعلام کرد ارتش این کشور جزییاتی درخصوص انتقال قطعه‌های نظامی به عراق و افغانستان برای ۲ ماه آینده منتشر کرده است.

جف دیویس سخنگوی پنتاگون گفت: “مقامات ارتش برنامه جابجایی و انتقال نیروها را به عراق و افغانستان در ماه‌های اگست و سپتامبر اعلام کرده‌اند.”

وی با اشاره به اینکه یک هزار و ۲۵۰ نظامی مستقر در «فورت درام» نیویورک به عراق و هزار نظامی مستقر در«فورت پولک» لوییزیانا به افغانستان منتقل خواهند شد، گفت: علاوه براین در ماه سپتامبر نیز ۴۵۰ نظامی امریکایی مستقر در «فورت هود» تگزاس برای یک دوره ۱۲ ماهه در کویت مستقر خواهند شد.

این اعزام در حالی صورت می‌گیرد که «باراک اوباما» رییس جمهور امریکا از پایان ماموریت نظامی نیروهای خارجی به ویژه امریکا در سپتامبر سال ۲۰۱۴ میلادی خبر داده و قرار بود که حدود ۱۰ هزار نیروی خارجی باقی‌مانده در افغانستان با ماموریت «حمایت قاطع» نقش آموزش، مشاوره و پشتیبانی را در این کشور ایفا کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.