• انتشار: 5 می 2018
  • ساعت: 13:53
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 27997
پرینت
پنتاگون:

«آمریکا و پاکستان همچنان فرصت برای کار مشترک روی صلح افغانستان دارند»

مقامات در پنتاگون می گویند که ایالات متحده آمریکا و پاکستان همچنان فرصت های زیادی برای کار مشترک به منظور برقراری صلح در افغانستان دارند.

«دانا وایت» سخنگوی پنتاگون روز پنجشنبه در جریان یک نشست خبری به حمایت های مداوم آمریکا از کابل تاکید کرد و همچنین گفت که اسلام آباد نیاز دارد تا با کشورهای همسایه اش به شمول افغانستان برای برقراری صلح در منطقه کار کند.

خانم وایت افزود: «بنابراین، می توان گفت که ما همچنان فرصت های زیادی با پاکستان برای برقراری صلح در منطقه داریم.»

وی در پاسخ به پرسشی در خصوص حمایت پاکستان از تلاش های آمریکا در راستای مبارزه علیه تررویسم گفت: «اعتقاد داریم که پاکستان می تواند کار بیشتری انجام دهد؛ و انتظار داریم که با یکدیگر کار کنیم تا بتوانیم فرصت های بیشتری برای صلح بیشتر منطقه بیابیم.»

این گفته ها در حالی از سوی این مقام پنتاگون مطرح می گردد که افغانستان طی روزهای اخیر شاهد حملات مرگبار تروریستی در چند نقطه اش بوده است.

مقامات افغانستان همواره گفته اند که پاکستان از گروه های مسلح مخالف حمایت می کند و به آنها پناهگاه می دهد. شورای رهبری طالبان در کویته پاکستان و شبکه حقانی در نزدیکی های اسلام آباد اقامت دارند.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا نیز با اعلام استراتژی جدیدش در قبال افغانستان و آسیای جنوبی گفت که باید فشارها بر پاکستان افزایش یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.