• انتشار: 31 اکتبر 2017
  • ساعت: 18:03
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 25345
پرینت

آمریکا هلی کوپترهایش را از پاکستان باز پس گرفت

رسانه های پاکستانی گزارش کرده اند که آمریکا ۹ فروند هلی کوپتری که در سال ۲۰۰۲ به پاکستان داده بود را از این کشور پس گرفته است.

رسانه های پاکستانی نوشته اند که این هلی کوپترها طی این سال ها در عملیات های ضد تروریستی و شناسایی در ایالات بلوچستان این کشور مورد استفاده قرار می گرفتند.

گزارش ها حاکی از آنست که آمریکا پس از آن هلی کوپترهایش را از پاکستان پس گرفت، که پاکستان نتوانست به توافقی برای ادامه حفظ این هلی کوپترها با آمریکا دست یابد.

لازم به ذکر است که در سال ۲۰۰۲ آمریکا ۹ فروند هلی کوپتر به جلوگیری از فعالیت های شورشیان در امتداد خط دیورند به پاکستان داد.

گفته می شود که پاکستان چهار فروند از این هلی کوپترها را در تاریخ ۱۵ اکتبر و ۵ پنج فروند دیگر را روز گذشته به آمریکا تحویل داده است.

آمریکا در حالی هلی کوپترهایش را از پاکستان پس می گیرد، که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا چندی پیش با اعلام استراتژی جدید این کشور برای جنوب آسیا و افغانستان موضعی سرسختانه علیه پاکستان گرفت و از این کشور خواست تا از حمایت از تروریسم دست بردارد و علیه پناهگاه های گروه های تروریستی در خاک این کشور اقدام کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.