• انتشار: ۲۰ عقرب ۱۴۰۰
  • ساعت: ۰۲:۲۷
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 67692
پرینت

آمریکا هزینه ساخت یک شهرک مسکونی را در بدخشان پرداخت کرد

یک شهرک مسکونی برای یک صد و سه فامیل آسیب دیده و متضرر از حوادث طبیعی و جنگ در قریه «قاضی قشلاق» ولسوالی «درایم» ولایت بدخشان به ارزش دو لک شصت و هفت هزار و هشت صد دالر آمریکایی افتتاح و به بهره برداری سپرده شد.

«انجنیر سیر» مسئول ولایتی این پروژه روز چهارشنبه (۱۹ عقرب) گفت: «۱۰۳ سرپناه که شامل دو اتاق، یک دهلیز، یک حمام و یک تشناب به عمق ۴۰۰ متر می باشد و به نورم های معیاری توسط سروی خانه به خانه تنظیم گردیده به ارزش مجموعی ۲۶۷،۸۰۰ دالر آمریکایی افتتاح و به متضررین حوادث طبیعی تحویل داده شد.»

هزینه ساخت هر یک از این خانه ها ۲۶۰۰ دالر آمریکایی بوده که توسط «اداره توسعه بین المللی آمریکا» پرداخت شده است.

آقای سیر همچنین گفت که برای ساخت و افتتاح این پروژه مردم ولایت نیز ۲۳ فیصد سهم داشتند.

وی با بیان اینکه موسسه «اکتید» مسئولیت تطبیق و ساخت این شهرک مسکونی را بر عهده داشته، علاوه کرد موسسه اکتید پروژه های دیگری در بخش های زراعتی، مسکن سازی، آب آشامیدنی و آموزش در سایر ولسوالی ها نیز دارد.

«مولوی محمد یونس جهاد مل» رییس امور مهاجرین امارت اسلامی طالبان در بدخشان می گوید که زمین این شهرک از طرف دولت به اندازه ۴۵٫۸ جریب خریداری شد و برای ۲۱۵ خانواده توزیع گردیده است.

آقای جهاد مل گفت که ریاست امور مهاجرین به خدمت گزاری برای بیجاشدگان و بی سرپناهان متعهد است و به کمک نهاد های خیریه برای متباقی اهالی در معرض خطر نیز سرپناه ایجاد خواهد کرد.

«روح الله نادری» مشاور محیط زیست در ولایت بدخشان خطاب به باشندگان محل گفت: «موسسات خیریه همه چیز برای مردم می سازند، اما مردم در بخش حفظ و مراقبت از آنها سهل انگاری می کنند؛ ما از مردم این اهالی خواهانیم که در قسمت حفظ و مراقبت آن کوشش کنند تا دوباره به مخروبه تبدیل نگردد.»

«مولوی شیخ حجاز» ولسوال درایم نیز به نوبه خود با بیان این که طالبان طی ۲۰ سال گذشته همواره به فکر ترقی و رشد مردم در افغانستان بوده، نام این شهرک مسکونی را شهرک «نصرت» نامگذاری کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.