• انتشار: 18 مارس 2018
  • ساعت: 12:42
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 27189
پرینت

آمریکا می گوید آماده محافظت از سربازانش در افغانستان است

ساعاتی پس از دیدار «مایک پنس» معاون رئیس جمهور آمریکا و «شاهد خاقان عباسی» نخست وزیر پاکستان در روز جمعه، آمریکا بار دیگر به پاکستان یادآور شد که آماده محافظت از سربازانش در افغانستان است، اگر این کشور (پاکستان) اقدام متناسبی را علیه گروه های مسلح روی دست نگیرد.

دفتر معاون رئیس جمهور آمریکا گفته است که این یادآوری به پاکستان، لحظاتی پس از دیدار عباسی و پنس صورت گرفت.

منبع همچنین گفته که مایک پنس در جلسه ای نیم ساعته با شاهد خاقان عباسی در خصوص مسایل مختلف افغانستان بحث و گفتگو کرد، که در آن آمریکا ابراز نارضایتی خود را در خصوص سیاست خارجی پاکستان در قبال افغانستان اعلام کرد.

مایک پنس از خاقان عباسی خواست تا علیه طالبان افغانستان گام های بیشتری را روی دست بگیرد.

یک مقام آمریکایی می گوید: «در حالی که شش ماه پس از اعلام استراتژی جدید دولت آمریکا برای آسیای جنوبی می گذرد، پاکستان همچنان آن گام هایی که آمریکا بدنبال آنست را روی دست نگرفته است. ما به دنبال اقدام واقعی و نه حرف از سوی پاکستان علیه طالبان و پناهگاه های شبکه حقانی هستیم.»

این مقام آمریکایی که نامی از او در گزارش برده نشده خواستار همکاری از سوی پاکستان برای هدف قرار دادن تروریستان شده اما در همین حال هشدار می دهد که آمریکا خود آماده است تا از نیروهایش در افغانستان محافظت نماید.

این مقام آمریکا زمانبندی مشخصی را در این باره ارائه نکرده اما بر لزوم جلوگیری هر چه زودتر از حملات تروریستان از آنسوی مرزها علیه نیروهای امنیتی افغانستان و نیروهای خارجی در افغانستان تاکید کرد.

او علاوه کرد: «این انتخاب پاکستان است که می خواهد آینده روابط میان دو کشور چگونه باشد.»

وی همچنین افزود که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا از نزدیک نحوه پیشرفت استراتژی جدیدش در قبال افغانستان و آسیای جنوبی را رصد می کند و از پاکستان نیز می خواهد که بیشتر از آن چیزی که الان حرف می زند، اقدام نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.