• انتشار: 10 اکتبر 2017
  • ساعت: 09:42
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 24996
پرینت

آمریکا ماه گذشته ۷۵۱ بمب روی افغانستان ریخت

براساس اطلاعات فرماندهی نیروی هوایی آمریکا، سربازان این کشور در افغانستان ماه گذشته ۷۵۱ حمله هوایی بر مواضع طالبان و داعش انجام دادند.

بر این اساس، حملات هوایی این کشور در ماه سپتامبر ۵۰ فیصد افزایش را نسبت به ماه قبل از آن (اگست) نشان می دهد و به گفته ی مقامات فرماندهی نیروی هوایی آمریکا، این افزایش بخشی از استراتژی جدید ترامپ به منظور مقابله با گروه های افراطی در افغانستان است.

از سال ۲۰۱۰ تاکنون، تنها ماهی که در ان نیروهای آمریکایی بیشترین تعداد بمب ها را بر مواضع شورشیان ریختند، متعلق به ماه اگست در سال ۲۰۱۲ بود که در آن ماه ۵۸۹ حمله هوایی صورت گرفت.

گزارش فرماندهی نیروی هوایی آمریکا می نویسد که افزایش در حملات هوایی بخشی از استراتژی دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا برای مقابله با گروه های ترویستی در افغانستان بوده که ثبات و امنیت این کشور را تهدید می کنند.

براساس گزارش، “اضافه شدن شش فروند هواپیمای اف ۱۶ در میدان هوایی بگرام به همراه ماموریت های بیشتر هواپیماهای (B-52) به افزایش حملات هوایی برای هدف قرار دادن گروه های تروریستی کمک می کند.”

لازم به ذکر است که آمار حملات هوایی ذکر شده، تنها شامل مواردی می شود که توسط فرماندهی نیروهای هوایی مشترک انجام شده و می تواند آمار واقعی حملات هوایی بسیار بیشتر از این باشد.

جیمز ماتیس وزیر دفاع آمریکا هفته گذشته در مقابل قانون گذاران آمریکایی در کمیته قوای مسلح سنا گفت: “محدودیت هایی که پیش تر علیه ما برای استفاده کامل از نیروی هوایی وضع شده بود، هم اکنون کاملا برداشته شده است.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.