• انتشار: 28 سپتامبر 2016
  • ساعت: 18:02
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 13712
پرینت

آمریکا سفارش خرید ۴۳۳ هاموی را برای تقویت نیروهای امنیتی افغانستان داد

وزارت دفاع آمریکا سفارش خرید ۴۳۳ عراده هاموی به ارزش تقریبی ۱۰۹ میلیون دالر را برای تقویت نیروهای دفاعی و امنیتی افغانستان به شرکت (آ ام جنرال) داده است.

وزارت دفاع آمریکا گفته است این سفارش خرید از سوی این وزارت به شرکت (آ ام جنرال) در حالی صورت می گیرد که تلاش ها برای تقویت نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان که در حال نبرد با شورش دوباره شورشیان طالبان می باشند، در جریان است.

وزارت دفاع آمریکا در بیانیه ای گفت “شرکت آ ام جنرال، سوث بند، ایندیانا سفارش خرید ۴۳۳ عراده هاموی به ارزش ۱۰۸،۷۶۶،۸۸۵ میلیون دالر را از سوی وزارت دفاع آمریکا برای تقویت نیروهای امنیتی افغانستان گرفته است.”

بیانیه افزوده است که کار ساخت این هاموی ها در میشواکا و ایندیانا صورت می گیرد، و پیش بینی می شود که تا پایان ماه سپتامبر سال ۲۰۱۷ به اتمام برسد.

لازم به ذکر است که این سفارش خرید در حالی صورت می گیرد که دو ماه پیش نیز وزارت دفاع آمریکا به شرکت آ ام جنرال سفارش تولید و تحویل ۱،۶۷۳ عراده هاموی برای تقویت نیروهای امنیتی افغانستان داده بود.

گفتنی است که نیروهای امنیتی افغانستان قرار است به زودی ۵۵ عراده (MSFV) نیز دریافت کنند.

کارشناسان امور اظهار امیدواری می کنند با تحویل این تعداد هاموی و (MSFV) توان و حضور نیروهای امنیتی در مقابل شورشیان تقویت گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.