• انتشار: 11 مارس 2016
  • ساعت: 11:59
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 7964
پرینت

آمریکا دو تن از اعضای حزب حکمتیار را وارد لیست تروریستی خود کرد

ایالات متحده آمریکا دو تن از اعضای حزب اسلامی گلبدین حکمتیار را وارد لیست سیاه تروریستی خود کرده است.

وزارت خارجه آمریکا با صدور بیانیه ای نوشت عبدالله نوبهار و عبدالصبور دو تن از اعضای حزب اسلامی گلبدین حکمتیار وارد لیست سیاه تروریستان جهانی شده اند، که به موجب آن، تحریم هایی علیه این دو تن وضع خواهد شد.

بیانیه وزارت خارجه آمریکا می افزاید تمامی املاک و دارایی های این دو تن که در سیطره قانونی ایالات متحده قرار می گیرد بلوکه می شود و تمامی شهروندان امریکا نیز از هر گونه معامله با این دو شخص منع می گردند.

قابل ذکر است که سال گذشته، وزارت خارجه آمریکا جایزه ای را در قبال دادن اطلاعاتی در رابطه با این دو تن اعلام کرده بود.

این وزارت اعلام کرده بود که در قبال اطلاعاتی که در خصوص عبدالصبور داده شود مبلغ سه میلیون دالر داده می شود، و در قبال اطلاعات در رابطه با عبدالله نوبهار دو میلیون دالر جایزه داده می شود.

براساس بیانیه وزارت خارجه آمریکا، عبدالله نوبهار و عبدالصبور هر دو متخصصان بمب سازی برای حزب اسلامی گلبدین حکمتیار می باشند که در حمله به اتوبوس کارکنان خارجی در ۱۸ دسامبر ۲۰۱۲ که دوازده تن در این حادثه کشته شد دست داشتند.

عبدالصبور همچنین مسئولیت حمله انتحاری به یک موتر/خودروی آمریکایی در کابل را در ماه می سال ۲۰۱۳ به عهده دارد که در این حادثه ۲ سرباز خارجی و چهار کارمند غیرنظامی آمریکایی به همراه هشت شهروند افغانستان از جمله دو کودک کشته شده و ۳۷ تن دیگر زخمی شدند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.