• انتشار: 16 فوریه 2017
  • ساعت: 01:05
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 18841
پرینت

آمریکا در نشست وزرای دفاع ناتو حمایت کامل خود از این سازمان را اعلام کرد

جیمز ماتیس وزیر دفاع آمریکا امروز در نشست وزرای دفاع ناتو در بروکسل اعلام کرد که واشنگتن به حمایت های کامل و دوامدار خود از پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) تاکید می ورزد.

جیمز ماتیس وزیر دفاع آمریکا در نشست وزاری دفاع ناتو در بروکسل جایی که وزرای دفاع کشورهای عضو ناتو گردهم آمده اند تا در خصوص مسایل کلیدی مانند مبارزه علیه تروریسم در افغانستان به گفتگو بپردازند، گفت که کشورش به حمایت های همه جانبه خود از ناتو ادامه می دهد.

وی اما در خصوص جنجال اخیر میان کشورهای عضو ناتو در خصوص هزینه های این سازمان گفت “این درخواست عادلانه ای است که هر کس که از بهترین دفاع در دنیا بهره می برد، هزینه های مربوطه آن را نیز بپردازد. ما نباید فراموش کنیم که هدف نهایی ما در اینجا (ناتو) دفاع از آزادی است.”

او افزود “مطمئنم که بار دیگر می توانیم به شرایط در حال تغییر فعلی واکنش مناسب از خود نشان دهیم؛ همانطور که در گذشته نیز انجام داده ایم. و دلیل های زیادی برای این اطمینان وجود دارد که می توانیم در کنار یکدیگر بار دیگر موفق شویم.”

در همین حال، ینس استولتنبرگ سر منشی سازمان ناتو نیز گفت که اتحاد نظامی غرب به جنگ خود علیه تروریسم در افغانستان ادامه می دهد و در این میان آمریکا نقش مهمی را ایفا می کند.

آقای استولتنبرگ افزود “طی ۱۵ سال گذشته در راستای مبارزه علیه تروریسم در افغانستان تلاش های بسیار کرده ایم.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.