• انتشار: 23 ژانویه 2018
  • ساعت: 14:30
  • سرویس: برگزیده ها
  • کدخبر: 25884
پرینت

آمریکا خطاب به پاکستان: رهبران طالبان را دستگیر و یا اخراج کنید

به دنبال حمله تروریستی بر هوتل انترکانتیننتال شهر کابل که مقامات افغانستان مسئولیت آن را به دوش شبکه حقانی می اندازند، واشنگتن در بیانیه ای از پاکستان خواسته است تا هر چه سریع تر رهبران طالبان را دستگیر و یا از خاک پاکستان اخراج کند.

 

کاخ سفید در بیانیه اش همچنین نوشته است که پاکستان باید از استفاده رهبران طالبان از خاک این کشور برای اجرای عملیات تروریستی علیه افغانستان جلوگیری نماید.

مقامات آمریکایی صراحتا به پاکستانی ها گفته اند که هر چه سریع تر رهبران طالبان را یا دستگیر کنید و یا آنها را از پاکستان اخراج سازید.

سارا ساندرز سخنگوی کاخ سفید گفته است: “ما از پاکستان می خواهیم تا فورا رهبران طالبان را دستگیر و یا از پاکستان اخراج کند و از استفاده آنها از خاک پاکستان برای عملیات شان جلوگیری نماید.

این بیانیه در حالی از سوی کاخ سفید صادر می گردد که اخیرا ایالات متحده فشارهایش را بر پاکستان افزایش داده است. آمریکا همچنین کمک نظامی اش به پاکستان را به حالت تعلیق در آورده و مشروط بر آن گذاشته است تا پاکستان علیه گروه های تروریستی در خاک خود اقدام کند.

خانم ساندرز با اشاره به حمله مهاجمان مسلح به هتل کانتیننتال شهر کابل، افزود: “این گونه حملات علیه غیرنظامیان تنها بر عزم و اراده ما برای حمایت از شرکای افغان مان می افزاید. نیروهای امنیتی افغانستان با حمایت ما بی وقفه به شکار دشمنان افغانستان می روند، دشمنانی که همچنین به دنبال صادرات تروریسم به دیگر نقاط دنیا هستند.”

لازم به ذکر است که چهار فرد مسلح شنبه شب به هوتل انتر کانتیننتال واقع در منطقه باغ بالای شهر کابل حمله کردند و دست کم ۲۲ تن به شمول ۱۴ تبعه خارجی را کشتند.

گرچه مقامات کشورمان مسئولیت این حمله را به دوش شبکه تروریستی حقانی می اندازند، اما ذبیح الله مجاد سخنگوی گروه طالبان مسئولیت این رویداد را به عهده گرفته است.

او همچنین به دری نیوز گفته است که هنگام حمله به این هتل، یک جلسه میان اعضای شرکت امنیتی «بلک واتر»، سفیر آمریکا در افغانستان و مقامات افغانستان در جریان بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.