• انتشار: ۱۷ دلو ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۹:۱۷
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 26190
پرینت

آمریکا حملات هوایی اش علیه طالبان را به شمال کشور نیز رساند

نیروهای آمریکایی با گسترش عملیات هوایی شان در شمال افغانستان مواضع گروه طالبان را در ولایت بدخشان هدف قرار دادند.

 

ماموریت حمایت قاطع ناتو در خبرنامه ای امروز (سه شنبه) نوشته است: «طی این عملیات هوایی، یک بمب افکن بی ۵۲ ایالات متحده ۲۴ بمب هدایت دقیق را بر مواضع گروه طالبان پرتاب کرد، که این خود رکورد تازه ای برای بیشترین بمب های هدایت دقیق می باشد که از سوی یک بمب افکن بی ۵۲ علیه مواضع طالبان پرتاب می شود.»

خبرنامه ماموریت ناتو می افزاید: «بمب افکن بی ۵۲ نقش پیشتازی را در عملیات های هوایی طی دهه های گذشته ایفا کرده و هم اکنون با پیکربندی جدید توانایی و مرگباری این هواپیما افزایش یافته است.»

همچنین خبرنامه مذکور علاوه می کند که طی چهار روز گذشته حملات هوایی یاد شده مواضع آموزشی طالبان و همچنین واسطه های نقلیه که از نیروهای اردوی ملی افغانستان دزدیده بودند را هدف قرار داد.

ماموریت حمایت قاطع ناتو در حالی خبر از گسترش عملیات هوایی اش به شمال کشور می دهد، که روز گذشته گزارش هایی مبنی بر انتقال نیروهای آمریکایی از عراق و سوریه به افغانستان منتشر گردید.

«تام گریسبک» سخنگوی ماموریت ناتو در افغانستان می گوید که در حال حاضر بیش از ۲۱ هزار سرباز از ۳۹ کشور به شمول اعضای ناتو در ماموریت حمایت قاطع ناتو اشتراک کرده اند.

گفتنی است که آمریکا برای اولین بار از هواپیماهای بی ۵۲ برای هدف قرار دادن شماری از تاسیسات تولید مواد مخدر طالبان استفاده کرده بود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.