• انتشار: 18 نوامبر 2016
  • ساعت: 14:24
  • سرویس: اقتصاد
  • کدخبر: 15426
پرینت

آمریکا برای سه سال دیگر محصولات زراعتی افغانستان را به جهان معرفی میکند

اداره انکشاف بین المللی آمریکا برنامه‌ی بازاریابی برای محصولات زراعتی افغانستان را برای سه سال دیگر و با بودجه اضافه ۱۶ میلیون دالری تمدید کرد که قرار است این برنامه تا سال ۲۰۱۹ ادامه یابد.

برنامه بازاریابی برای محصولات زراعتی افغانستان از سوی آمریکا که تحت نام «چامپ» یاد می شود، میوه های تازه و خشک کشور را به کشورهای هند، امارات متحده عربی، مصر و آسیای مرکزی معرفی میکند.

لازم به ذکر است که برنامه بازاریابی برای محصولات زراعتی افغانستان به ویژه میوه های خشک و تازه افغانستان در سال ۲۰۱۰ آغاز شد.

اداره انکشاف بین المللی ایالات متحده امریکا در اعلامیه ای در این باره می گوید: “طی مدت زمان تمدید شده برنامه مذکور بر انواع بیشتر محصولات تمرکز نموده و بازارهای جدید پیدا خواهد کرد.”

این برنامه پروژه های مساعدت بدون بازپرداخت را نیز روی دست خواهد گرفت تا سردخانه‌ها و مراکز بسته ‌بندی موجود را بهبود بخشیده و یا سردخانه‌ ها و مراکز بسته‌ بندی جدید ایجاد کند، تا کیفیت محصولات افغانی را با معیارهای اروپایی مطابقت دهد.

اداره انکشاف بین المللی امریکا می افزاید که با تمدید این برنامه به بودجه آن نیز شانزده میلیون دالر افزوده شده است. این برنامه از طریق یک موسسه بنام “ریشه های صلح” مورد اجرا قرار می گیرد.

این موسسه بیشتر در کشورهای هند و امارات متحده عربی محصولات زراعتی و باغ داری کشور را معرفی و برایش بازاریابی می کند.

هربرت اسمیت رییس اداره انکشاف بین‌المللی امریکا در افغانستان، با اعلام تمدید برنامه بازاریابی برای محصولات زراعتی گفته است: “توسعه سکتور زراعت برای تلاش‌های هماهنگ اداره انکشاف بین‌المللی امریکا و حکومت افغانستان در راستای افزایش رشد اقتصادی و بهبود زندگی افغان‌ها حیاتی است.”

میوه جات و محصولات زراعتی کشور صددرصد طبیعی می باشند و این یکی از مزیت های محصولات افغانستان است که مشتریان جهانی زیادی را به سوی خود جلب کرده است.

وزارت زراعت نیز در تلاش است تا سرد خانه ها و امکانات لازم را در اختیار دهاقین و باغداران قرار دهد تا تولیدات کشور رشد نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.