• انتشار: 9 آوریل 2018
  • ساعت: 11:52
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 27341
پرینت

آمریکا از پروسه صلح افغانستان و پاکستان کاملا حمایت می کند

یک دیپلمات ارشد آمریکا گفته است که کشورش از پروسه صلح میان افغانستان و پاکستان کاملا حمایت می کند. وی همچنین اظهار امیدواری کرده که روابط میان هند و پاکستان سازنده تر باشد.

خانم «آلیس ولز» سرپرست معاونت وزارت خارجه آمریکا در امور آسیای مرکزی و جنوبی در گفتگو با «د هندو» گفته که بسیار ابتکاری خوبی است که رهبران افغانستان و پاکستان به دنبال تقویت روابط دو جانبه میان خود هستند.

خانم ولز افزود: «ما نیز از چارچوب توافق نامه ای که آنها به دنبال آن هستند و گروه عملیاتی که به این توافق نامه الحاق است، کاملا حمایت می کنیم.»

وی علاوه کرده که آمریکا امیدوار است که شاهد اقدام های جدی میان دو کشور در راستای بهبود روابط چه در عرصه اقتصادی و یا کمک رسانی و یا مدیریت مرزها و مهاجران باشد.

خانم ولز تصریح کرد: «گفتگوها میان افغانستان و پاکستان از زمانی که جنرال جاوید باجوه به کابل سفر کرد در جریان بوده است. ما از این گفتگوها حمایت می کنیم.»

آلیس ولز در پاسخ به پرسشی در خصوص روابط هند و پاکستان نیز گفت که آمریکا همواره دو کشور را ترغیب کرده که برای حل مسایل شان وارد گفتگو شوند.

او گفت که اظهار امیدواری می کند شرایط به گونه ای تبدیل گردد که تبادلات سازنده تری میان هند و پاکستان صورت بگیرد.

خانم ولز خاطرنشان ساخت: «ما شاهد برخی گام های اولیه سازنده هستیم و می خواهیم که این گام ها ادامه یابند. گفتگوهای ما با پاکستان در رابطه با نفوذ منحصر بفرد و اهرم فشار این کشور در میان طالبان است که می تواند به خواسته های طالبان شکل داده و آنها را ترغیب به حضور به چیزی که ما آن را دروازه های باز می نامیم، کنند.»

او علاوه کرد: «ما پاکستان را تنها نمی گذاریم، اما در عین حال معتقدیم که تاکنون هیچ گام اساسی با دوام و غیرقابل بازگشتی که بتواند شرایط را در منطقه تغییر دهد از سوی پاکستان ندیده ایم.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.