• انتشار: 5 اکتبر 2017
  • ساعت: 17:53
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 24919
پرینت

آمریکا از ناتو خواست تا یک هزار سرباز بیشتر به افغانستان اعزام کند

ایالات متحده آمریکا از متحدانش در ناتو خواسته است تا به منظور کمک به نیروهای امنیتی افغانستان برای نبرد با طالبان دست کم یک هزار سرباز دیگر به افغانستان اعزام کنند.

«کی بیلی هاچیسون» نماینده دایم آمریکا در سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) امروز (پنجنشبه) از متحدان این کشور در ناتو خواست تا به منظور کمک به تلاش ها برای نبرد با طالبان در افغانستان دست کم یک هزار سرباز دیگر به افغانستان اعزام کنند.

خانم هاچیسون گفت که اگر یک هزار سرباز دیگر از ناتو به افغانستان اعزام شوند، به تقریبا ۳ هزار سرباز آمریکایی ملحق خواهند شد که هم اکنون در حال اعزام به افغانستان برای آموزش و دادن مشاور به نیروهای امنیتی افغانستان هستند.

طالبان که به دنبال خروج ناتو از میدان های نبرد موضع تعرضی به خود گرفته، هم اکنون اراضی زیادی را تحت نفوذ و یا کنترل خود دارد که همه روزه از نیروهای امنیتی افغانستان تلفات می گیرد.

هاچیسون افزود “آمریکا می خواهد ببیند که دست کم یک هزار سرباز دیگر از ناتو به سربازان اضافی آمریکا در افغانستان ملحق می گردند، و آمریکا بسیار نسبت به درخواست هایش بسیار دقیق است.”

او در مقر ناتو گفت: “می خواهیم در بخش های تخصصی بسیار کارآمد تر باشیم، بنابراین نمی خواهیم که برای مثال تنها ۵۰ سرباز از دانمارک داشته باشیم؛ ما ۵۰ سرباز متخصص و یا با توانایی ترمیم ماشین های مختلف و راندن تانک می خواهیم.”

هاچیسون افزود: “هدف ما این است که ببینیم سطح آموزش و مشاوره دهندگان هر چه زودتر افزایش می یابد. با توجه به این که اگر همین الان این توافق بدست آید، چندین هفته طول خواهد کشید تا سربازان اعزام شوند.”

لازم به ذکر است که وزرای دفاع ۲۹ کشور عضو ناتو ماه بعد با یکدیگر دیدار خواهند داشت، که احتمالا مشارکت بیشتر سربازان در ماموریت ناتو از آجنداهای اصلی این نشست خواهد بود.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا چندی پیش از استراتژی جدید خود برای افغانستان خبر داد که در این استراتژی افزایش نیروهای آمریکایی نیز شامل است.

این کشور در حال حاضر ۱۱ هزار سرباز در افغانستان دارد، در حالیکه پیش تر عنوان می شود تنها ۸۴۰۰ سرباز آمریکایی در افغانستان حضور دارند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.