اجتماعی

آمریت پاسپورت بدخشان فعالیت هایش را آغاز کرد

محبوب الله انصار مدیر عمومی امنیت داخلی قوماندانی امنیه ولایت بدخشان امروز (شنبه ۶ قوس) در صحبت با رسانه ها از آغاز روند توزیع پاسپورت در ولایت بدخشان خبر داده و می گوید یک کمیسیون را از چندین نهاد حکومتی تشکیل داده تا از این پروسه به شکل درست نظارت کند.

آقای انصار گفت: «روند توزیع پاسپورت امروز شنبه به گونه رسمی و به طور شفاف آغاز گردیده و از متقاضیان پاسپورت می خواهیم که از فساد و دادن رشوه جدا خود داری نمایند.»

وی، از مراجعه بالاتر از دو صد تن در اولین روز آغاز فعالیت آمریت پاسپورت در بدخشان خبر داده و تصریح نمود که این آمار در جریان هفته تغییر خواهد کرد.

مولوی «عزیزالله منیب» عضو کمیسیون نظارت از جریان توزیع پاسپورت از تامین امنیت مراجعین نیز اطمینان داده و تاکید می کند که مردم بدخشان بدون هیچ ترسی می توانند برای دریافت پاسپورت مراجعه کنند.

آقای منیب با بیان این که مریض داران در اولویت کاری قرار دارند می گوید که هیچ محدودیتی برای توزیع پاسپورت وجود ندارد.

مولوی محبوب الله انصار مدیر عمومی امنیت داخلی قوماندانی امنیه بدخشان

در همین حال، شیر محمد یک تن از کارمندان در آمریت پاسپورت فرماندهی امنیه ولایت بدخشان می گوید که روند توزیع پاسپورت همانند گذشته به شکل نورمال ادامه دارد.

او اضافه می کند که مراجعین می توانند بعد از مراجعه در طول یک ماه پاسپورت خود را بدست آورند.

همچنین، شماری از کسانی که برای دریافت پاسپورت در پشت دروازه آمریت پاسپورت صف کشیده اند، نیز ضمن استقبال از آغاز روند توزیع پاسپورت بر شفافیت در این پروسه تاکید دارند.

بسم الله و نظام الدین دو باشنده بدخشان می گویند که چندین هفته در ریاست پاسپورت کابل و آمریت کندز در انتظار بودند ولی به درخواست آنان توجه نشده است.

آنان با اظهار خرسندی از آغاز روند توزیع پاسپورت در شهر فیض آباد مرکز ولایت بدخشان استقبال می کنند، اما تاکید دارند شفافیت و عدالت در این پروسه باید حفظ شود.

پس از اعلام ریاست پاسپورت وزارت داخله حکومت سرپرست طالبان در پیوند به آغاز روند توزیع پاسپورت در ده ولایت کشور، مسئولان آمریت پاسپورت بدخشان، صبح روز شنبه ۶ قوس فعالیت خود را آغاز کرده اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا