• انتشار: 9 می 2021
  • ساعت: 12:36
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 57891
پرینت

آمار قربانیان انفجار روز گذشته در غرب کابل به ۵۰ کشته و ۱۰۰ زخمی افزایش یافت

وزارت امور داخله اعلام کرد تلفات برخاسته از سه انفجار پی‌هم در نزدیک مکتب «سید شهدا» در غرب کابل به ۵۰ کشته و ۱۰۰ زخمی افزایش یافته است.

طارق آرین، سخنگوی وزارت امور داخله امروز (یک‌شنبه، هجدهم ثور) اعلام کرد همۀ قربانیان این انفجارها را غیرنظامیان تشکیل می‌دهند. آقای آرین می‌افزاید که این انفجارهای پی‌هم حوالی ساعت ۴:۳۰ عصر دیروز در دروازۀ مکتب سیدشهدا در مربوطات حوزۀ سیزدهم امنیتی شهر کابل رخ داده است.

به گفتۀ او، نخست یک موتر مملو از مواد در نزدیکی این مکتب منفجر شده و سپس دو حلقه ماین جاسازی شده در نزدیکی دروازۀ این مکتب انفجار داده شده است.

بر اساس اظهارات آقای آرین، این انفجارها زمانی رخ داده‌اند که دانش‌آموزان به گونۀ گروهی از محوطۀ مکتب در حال خارج شدن بوده‌اند.

سخنگوی وزارت امور داخله خاطرنشان می‌سازد که انفجارهای دیروز در غرب کابل به حمله‌های انفجاری لوگر، دانشگاه کابل، آموزشگاه‌های موعود و کوثر دانش شباهت دارد. او این انفجارها را به طالبان نسبت می‌دهد.

گروه طالبان اما مسوولیت این انفجارهای را بر عهده نگرفته و شماری از اعضای دفتر سیاسی طالبان نیز وقوع این انفجارها را محکوم کرده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.