• انتشار: ۳ عقرب ۱۴۰۰
  • ساعت: ۱۴:۴۳
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 66514
پرینت

آمادگی ها برای آغاز روند واکسیناسیون فلج اطفال در فراه

مقام های محلی طالبان در فراه به منظور آمادگی ها برای آغاز روند واکسیناسیون فلج اطفال در این ولایت با شماری از مسئولان نهادهای بین المللی دیدار کردند.

اداره محلی طالبان در فراه با ارسال خبرنامه ای به خبرگزاری رها امروز دوشنبه ۳ عقرب می گوید که مقام های این ولایت به شمول داکتر عبدالجبار شیخ معاون ریاست صحت عامه در فراه با شماری از مسئولین نهادهای بین المللی از جمله یونیسف، «سی اچ سی» و «دبلیو اچ ای» دیدار و در خصوص آمادگی ها برای آغاز روند واکسیناسیون فلج اطفال (پولیو) گفتگو کردند.

داکتر عبدالجبار شیخ در این دیدار با بیان اینکه فلج اطفال یک ویروس کشنده است، گفت باید تلاش‌ها برای جلوگیری از آن به صورت جدی انجام شود.

آقای شیخ همچنین در این جلسه بر رساندن امکانات صحی به مناطق محروم ولایت فراه و برنامه‌ریزی جهت آغاز روند واکسیناسیون پولیو تاکید کرد.

براساس خبرنامه، این مقام طالبان برای فراه علاوه کرده، باید هماهنگی بین نهادهای امنیتی و سکتور صحت بیشتری شود تا دامنه ویروس کاهش یابد.

مولوی عبدالصمد فاروق، معاون والی طالبان برای ولایت فراه نیز گفته که تلاش دارد با ایجاد هماهنگی و تامین امنیت خدمات لازم را برای باشندگان این ولایت فراهم کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.