• انتشار: 4 نوامبر 2020
  • ساعت: 17:28
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 50369
پرینت
گفت و گوی غنی با معاون بانک انکشاف آسیایی

آماده مبارزه با موج دوم کرونا هستیم

معاون بانک انکشاف آسیایی با اشاره به ارزش کنفرانس جینوا، گفت بانک انکشاف آسیایی به عنوان شریک درازمدت افغانستان، به کمک‌های خویش به این کشور ادامه می دهد.

رئیس جمهور غنی گفت دولت آماده مبارزه با موج دوم ویروس کرونا می‌باشد.

رئیس جمهور غنی امروز چهارشنبه (۱۴ عقرب) با معاون بانک انکشاف آسیایی از طریق ویدیو کنفرانس صحبت کرد.

ابتدا معاون بانک انکشاف آسیایی ضمن تقبیح حملۀ تروریستی روز دوشنبه بر دانشگاه کابل، به خانواده‌های قربانیان تسلیت گفت و تاکید نمود این گونه حملات، فرصت تامین صلح و ثبات در افغانستان را تهدید می کند.

وی افزود بانک انکشافی آسیا، آمادگی کامل دارد که در بخش‌های انکشاف، اتصال منطقه یی، مبارزه با فقر و حفظ محیط زیست، با حکومت افغانستان همکاری نماید.

معاون بانک انکشاف آسیایی گفت به منظور مبارزه با موج دوم کرونا، به افغانستان کمک‌های مجدد خواهد کرد. وی همچنان با اشاره به ارزش کنفرانس جینوا، گفت بانک انکشاف آسیایی به عنوان شریک درازمدت افغانستان، به کمک‌های خویش به این کشور ادامه می دهد.

رئیس جمهور از کمک‌های بانک انکشاف آسیایی به افغانستان قدردانی کرده، گفت بانک متذکره همیشه از برنامه‌های انکشافی افغانستان حمایت کرده و در زمینه‌های اعمار شفاخانه‌ها و مبارزه علیه فقر، کمک مالی نموده است.

رئیس جمهور غنی، همچنین گفت ما آماده مبارزه با موج دوم کرونا هستیم و اتصال منطقه یی دیدگاه درازمدت و انکشاف منطقوی و مبارزه علیه فقر، برنامه مهم ما می‌باشد.

این در حالی است که بر اساس برخی گزارش‌ها، احتمال دارد کمک کنندگان بین‌المللی در کنفرانس ماه نومبر در ژنو، کمک کمتر با افغانستان را متعهد شده و شرایط روشن را برای این کمک‌ها تعیین کنند.

به گفتۀ برخی منابع، ایالات متحدۀ امریکا و برخی اعضای ناتو قبلاً گفته اند، کنفرانس کمک به افغانستان که قرار است ۲۳ و ۲۴ نومبر در ژنو دایر شود، کمک‌های کمتر را متعهد خواهد شد. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.