• انتشار: 5 ژانویه 2020
  • ساعت: 13:36
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 40527
پرینت
هشدار بریتانیا به شهروندان خود در افغانستان

آماده ترک افغانستان باشید/ به مناطق سبز امنیتی و فرودگاه کابل نروید!

دولت بریتانیا روز گذشته(شنبه، ۱۴جدی) از شهروندانش خواست از سفر به افغانستان و همچنان گست و گذار در چندین منطقه این کشور خودداری کنند.

پس از کشته شدن قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس ایران در بغداد، پایتخت عراق، بریتانیا از شهروندانش در افغانستان خواسته است در صورت وقوع ناآرامی، برای ترک افغانستان آماده باشند.

دولت بریتانیا روز گذشته(شنبه، ۱۴جدی) از شهروندانش خواست از سفر به افغانستان و همچنان گست و گذار در چندین منطقه این کشور خودداری کنند.

در این اعلامیه آمده است شهروندان بریتانیا در افغانستان از گشت‌وگذار غیرضروری به خصوص در ساحات سبز امنیتی کابل و همچنان فرودگاه بین المللی حامد کرزی خودداری کنند.

در این اعلامیه دولت بریتانیا، ولایات پنجشیر و بامیان نیز از ولایت‌هایی حساب شده که شهروندان این کشور از سفرهای غیرضروری به آن باید بپرهیزند.

دولت بریتانیا تاکید کرده شهروندان بریتانیایی به دلیل موجودیت تهدیدهای امنیتی، شب را در هوتل‌ها و مهمان‌خانه‌ها سپری کنند و نیز در صورت وقوع ناآرامی، برای ترک افغانستان آماده باشند.

قاسم سلیمانی، فرمانده قدس سپاه ایران روز جمعه توسط امریکا در بغداد، پایتخت عراق کشته شد و پس از آن، تنش میان ایران و امریکا به سمتی رفته است که دیگر کشورهای منطقه و جهان نیز متاثر می شوند.

این اظهارات دولت بریتانیا در حالی بیان شده که حکومت افغانستان پس از این رویداد، بارها تاکید کرده از خاک افغانستان علیه کشورهای بیرونی و همسایگان اش استفاده نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.