• انتشار: 25 اکتبر 2017
  • ساعت: 15:24
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 25271
پرینت

آلمان یک گروه دیگر از پناهجویان افغان را اخراج کرد

آلمان روز گذشته یک گروه دیگر از پناهجویان افغان را اخراج کرد. این گروه ۱۴ نفره که با مخالفت بسیاری از شهروندان آلمانی و افغان اخراج می شدند، امروز چهارشنبه وارد میدان هوایی کابل شدند.

یک رسانه محلی آلمان به نقل از یک مقام مهاجرتی گزارش کرده است که آلمان شام روز گذشته ۱۴ مرد افغان را از میدان هوایی لاپیزیگ در شرق این کشور به کابل انتقال داد.

هواپیمای حامل این ۱۴ پناهجوی رد شده حوالی ساعت ۷ صبح امروز در میدان هوایی کابل نشست کرد.

لازم به ذکر است که آلمان پس از وقوع یک حمله مرگبار تروریستی مقابل سفارت این کشور در کابل، روند اخراج اجباری مهاجرین افغان را توقف داده بود.

اما چندی پیش این کشور اعلام کرد که روند اخراج اجباری آن دسته از مهاجرین که درخواست پناهندگی شان پذیرفته نشده از سر گرفته می شود.

مقامات این کشور اعلام کرده بودند که بر اساس گزارش های رسیده به آنها، گرچه افغانستان همچنان وضعیت امنیتی مناسبی ندارد، اما این وضعیت امنیتی تمامی افغان ها را تهدید نمی کند، و تمامی افغان ها واجد شرایط دریافت اقامت پناهندگی نمی باشند.

این کشور همچنین اعلام کرده بود که آن دسته از پناهجویان افغان که در این کشور مرتکب جرم و جنایت می شوند و یا از اعلام هویت خود سرباز می زنند، نیز به اجبار اخراج خواهند شد.

گفتنی است که آلمان از ماه دسامبر سال گذشته میلادی تاکنون در هفت گروه به طور مجموع ۱۲۸ پناهجوی افغان را اخراج کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.