• انتشار: 13 نوامبر 2015
  • ساعت: 11:41
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 4311
پرینت

آلمان شمار سربازان خود را در افغانستان افزایش می دهد

برخی مقامات آلمان دیروز پنجشنبه گفتند که کشورشان در نظر دارد تا شمار سربازان خود را از ۸۵۰ تن به ۹۸۰ تن در افغانستان افزایش دهد.

وزارت دفاع آلمان اما تاکنون در خصوص شمار دقیق این سربازان چیزی نگفته است و طرح این لایحه همچنان بین وزاری آلمان تحت بررسی می باشد.

به گفته این مقامات، افزایش ناامنی ها و ضعف نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان سبب شده تا بسیاری از شهروندان افغانستان به سیل مهاجرت ها به سوی اروپا بپیوندند؛ موضوعی که برلین را وا می دارد تا در خصوص ثبات افغانستان اقدامی بکند.

گرچه گفته می شود که این سربازان فقط در قسمت آموزش به نیروهای امنیتی افغانستان به کشور اعزام خواهند شد، اما آلمان برای این تصمیم خود نیاز به تایید پارلمان کشورش نیز دارد. هیچ تصمیم و طرحی برای این که این سربازان وارد جنگ با شورشیان شوند تاکنون وجود ندارد.

لازم به ذکر است نیروهای امنیتی و دفاعی کشور مسئولیت تامین امنیت و جنگ با دشمن را در پایان سال ۲۰۱۴ از نیروهای خارجی بدست گرفت و اکثر این نیروها کشور را ترک کردند. شمار کمی از این نیروهای خارجی باقیمانده نیز مسئولیت آموزش به نیروهای داخلی را بر عهده دارند.

رینر آرنولد قانون گذار و کارشناس مسایل دفاعی آلمان در گفتگو با یک روزنامه آلمانی گفت که هیچ طرحی برای تغییر سیاست آلمان هم اکنون وجود ندارد تا سربازان آلمانی در افغانستان با شورشیان مسلح وارد جنگ شوند.

پیش تر آلمان تصمیم داشت تا نیروهای خود را از مزارشریف در شمال کشور در طول سال ۲۰۱۶ کاهش دهد و فقط تعداد کمی را در کابل حفظ کند، اما مجله آلمانی اشپیگل نوشت که شاید آلمان این حضور خود را پس از سال ۲۰۱۶ نیز در شمال افغانستان حفظ کند.

گفتنی است که آلمان در طول حضور خود در جنگ ۱۳ ساله افغانستان، ۵،۳۵۰ سرباز در افغانستان داشت که در ردیف سربازان ناتو می جنگیدند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.