• انتشار: 25 فوریه 2016
  • ساعت: 14:56
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 7596
پرینت

آلمان به مهاجرانی که داوطلبانه بر می گردند ۷۰۰ یورو کمک می کند

دولت آلمان گفته است که برای پناهجویانی که به صورت داوطلبانه اخیرآ به کشورشان بر می گردند ۷۰۰ یورو کمک می کند.

به نقل از یک روزنامه آلمانی؛ حکومت آلمان برای آن پناهجویان افغان که اخیراً داوطلبانه به کشور شان بازگشته اند، مشوق مالی فراهم کرده است.

این اقدام درحالی قرار است صورت گیرد که روز گذشته ۱۳۵ پناهجوی افغان به صورت داوطلبانه به کشور بازگشتند که به گزارش سازمان بین المللی مهاجرت، این مهاجران شامل ۱۰۷ مرد، ۱۸ زن و ۱۰ کودک بودند.

روزنامه ی آلمانی “بیلد” از منابعی در وزارت داخله این کشور نقل کرده است که به هر یک از این پناهجویان پاداش ۷۰۰ یورویی داده شده است.

به نقل از این روزنامه، این مبلغ پول بخشی از برنامه تشویق به بازگشت داوطلبانه و کمک برای شروع زندگی مجدد در کشور شان است. ۲۰۰ یوروی این مبلغ برای کمک به سفر و ۵۰۰ یوروی دیگر برای شروع مجدد زندگی در پرداخت شده است.

گفتنی است که روز گذشته مقام های وزارت امور مهاجران گفته بودند که ۶۰۰ پناهجوی دیگر نیز آمادگی های خود را برای بازگشت داوطلبانه اعلام کرده اند.

ارجنتینا سزابادوس، رئیس سازمان بین المللی مهاجرت در آلمان گفته “دلایلی اصلی که باعث بازگشت پناهجویان شده، محدودیت‌هایی است که آن‌ها احساس می‌کنند در فرصت‌های درازمدت در آلمان در برابرشان قرار دارند.”

این مقام سازمان بین المللی مهاجرت افزود که این محدودیت‌ها شامل «امکان ناچیز پیوستن خانواده» این پناهجویان نیز می‌شود.

شمار پناهجویانی که به کمک این سازمان از آلمان به افغانستان بازگشته اند، از ۹۲ تن در سال ۲۰۱۴ به ۳۰۴ تن در سال ۲۰۱۵ افزایش یافت.

در همین حال شمار مهاجران افغان در هفته‌های اخیر در آلمان افزایش یافته است، در حالی که مقام‌ها گفته اند فقط بخشی از آنها شانس باقی ماندن در آلمان را دارند.

 

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.