• انتشار: 5 اکتبر 2016
  • ساعت: 00:37
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 13982
پرینت

آلمان برای ادامه کمک هایش به افغانستان، پیش شرط هایی تعیین کرده است

مقامات در وزارت خارجه آلمان گفته اند که این کشور قرار است به زودی کمک های تازه اش به افغانستان را اعلام کند، مشروط بر اینکه دولت کابل، اصلاحات بیاورد و مهاجران افغانی که درخواست پناهندگی شان قبول نشده را بپذیرد.

مقامات در وزارت خارجه آلمان امروز (سه شنبه) گفتند که فرانک والتر اشتانمایر وزیر امور خارجه این کشور قرار است فردا در کنفرانس بروکسل از کمک های جدید آلمان به افغانستان خبر بدهد.

آلمان قرار است ۱٫۹ میلیارد دالر برای یک دوره چهار ساله به منظور توسعه افغانستان کمک کند؛ اما این کشور از کابل می خواهد تا در راستای مبارزه علیه فساد بیشتر تلاش کند، از حقوق بشر دفاع کند و برای دموکراسی و توسعه اقتصادی افغانستان کار کند.

وزارت خارجه آلمان همچنین گفته است که اشتانمایر همچنین از دولت کابل خواهد خواست تا مهاجران افغانی را که درخواست پناهندگی شان قبول نشده را بپذیرد و با مقامات آلمانی در خصوص مسایل مهاجرتی میان دو کشور بیشتر همکاری کند.

لازم به ذکر است که آلمان یکی از اصلی ترین کشورهای کمک کننده به افغانستان است.

همچنین گفتنی است که مقامات آمریکایی هفته پیش اعلام کردند که انتظار دارند افغانستان در کنفرانس بروکسل، وعده ۳ میلیارد دالر کمک سالانه تا سال ۲۰۲۰ را از کشورهای کمک کننده دریافت کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.