بین المللسیاست

آلمان آمادۀ هرنوع همکاری در پروسه صلح افغانستان است

به گزارش رها، ارگ ریاست جمهوری با نشر خبرنامه ای از دیدار وزیر دفاع آلمان با اشرف غنی رئیس جمهور خبر داده است.

در خبرنامه ارگ آمد است: محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان قبل از ظهر امروز در حاشیه مجمع جهانی اقتصاد با خانم اورسولا فون درلین وزیر دفاع آلمان، دیدار کرد.

در این دیدار، خانم اورسولا فون درلین وزیر دفاع آلمان از مبارزه صادقانه نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان در مقابل تروریزم، ستایش کرد و گفت که ما شاهد توانایی، قابلیت و کارایی مؤثر قوای امنیتی و دفاعی افغانستان هستیم که بیانگر رهبری قوی نظامی و سیاسی آن کشور است.

همچنان در این دیدار روی پروسه صلح به رهبری و مالکیت افغان ها بحث همه جانبه صورت گرفت و وزیر دفاع آلمان ضمن اعلام حمایت کشورش از این پروسه، گفت که آلمان آماده هرنوع همکاری در پروسۀ صلح به رهبری و مالکیت افغان ها می باشد.

وزیر دفاع آلمان همچنان از تداوم همکاری های کشورش در زمینۀ آموزش و بلند بردن توانایی نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان، اطمینان داد.

در مقابل، رئیس جمهور غنی از کمک و همکاری دراز مدت آلمان برای توسعه افغانستان به خصوص در عرصه حمایت از نیروهای امنیتی و دفاعی قدردانی کرده، گفت که بهبود وضعیت امنیتی باعث تطبیق برنامه های اقتصادی بزرگ در افغانستان خواهد شد.

رئیس جمهور نقش کشورهای اروپایی را در روند صلح افغانستان مهم و ارزنده خواند و از همکاری های همیشگی این کشورها به خصوص آلمان ابراز تشکر کرد.

رئیس جمهور افزود: افغانستان در حال مبدل شدن به چهار راه اقتصادی منطقه می باشد و در این مرحله توجه بیشتر ما به تأمین امنیت است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا