• انتشار: 19 مارس 2018
  • ساعت: 19:32
  • سرویس: برگزیده ها
  • کدخبر: 27234
پرینت

آفریدی: پاکستان، پشتون ها را برچسب تروریست زده است

«فضل الرحمن آفریدی» یک تن از فعالان حقوق بشری که از قومیت پشتون است می گوید نظامیان پاکستانی، پشتون ها را برچسب تروریست زده اند.

او همچنین گفت که نظامیان پاکستانی علاوه بر برچسب زدن تروریست به قومیت پشتون، همواره آنها را سرکوب نیز می کنند.

وی در گفتگو با ANI گفت: «عملیات های نظامی در پاکستان مدت هاست که جاری است. پشتون ها در ترس زندگی کرده اند. آنها توسط نظامیان پاکستانی برچسب تروریست خورده اند. جامعه جهانی نیز این تصور غلط را پذیرفته اند.»

آقای آفریدی همچنین افزود که دولت پاکستان نیز از نظامیانش برای سرکوب پشتون ها حمایت می کند.

وی به جنبش آزادی خواهی پشتون ها که بدنبال استقلال از پاکستان هستند، گفت: «جنبش آزادی خواهی پشتون ها در مناطق قبایلی نشین پاکستان مستقر است. پشتون ها در وزیرستان پاکستان با رفتارهای غیرانسانی نظامیان پاکستانی مواجه بوده اند. تاکنون یک میلیون پشتون بیجا شده و در حدود ۶۵ تا ۷۰ هزار تن نیز کشته شده اند.»

او همچنین گفته های مقامات افغانستان در خصوص پاکستان را تایید کرد و گفت که پاکستان از شبکه حقانی و دیگر سازمان های تروریستی حمایت می کند.

آفریدی گفت: «پاکستان بازی دو گانه ای را با آمریکا و جامعه جهانی ایفا می کند. آیا تاکنون خبری مبنی بر دستگیری یا کشته شدن رهبران طالبان و یا القاعده در مناطق قبایلی نشین شنیده اید؟ هرگز.»

او علاوه کرد که پاکستان با خطاب قرار دادن طالبان به عنوان «طالبان خوب» از آنها حمایت می کند.

این فعال حقوق بشری تصریح کرد که نظامیان پاکستانی با حمایت دولت این کشور به دنبال بی ثبات سازی افغانستان بخاطر منافع خودش می باشد.

فضل الرحمن آفریدی در این گفتگو همچنین به «دهلیز اقتصادی چین و پاکستان» اشاره کرد و گفت که این پروژه منافع مردم بلوچستان و خیبرپختون خواه که این پروژه از آنجا عبور می کند را تامین نمی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.