امنیت و جرایمسیاستِتیتر یک

آغاز عملیات بزرگ تصفیوی در جاغوری و مالستان

به گزارش رها، وزارت دفاع ملی اعلام کرد که عملیات بزرگ نظامی برای پاکسازی ولسوالی‌های جاغوری و مالستان در ولایت غزنی آغاز شده است.
غفور احمد جاوید، سخنگوی وزارت دفاع افغانستان گفته است که فرماندهی این عملیات را محمد شریف یفتلی، رئیس ستاد اردوی ملی به عهده دارد.
به گفته احمد جاوید در عملیات پاکسازی تاکنون مناطق لومان، زیرک و پاتو از نیروهای طالبان پاکسازی شده و شماری از نیروهای اردوی ملی برای پاکسازی ولسوالی مالستان به آنجا رفته‌اند.
آقای جاوید افزود که در عملیات هوایی اردوی ملی افغانستان ۹ عضو گروه طالبان در ولسوالی مالستان کشته شده‌اند.
سخنگوی وزارت دفاع از مردم خواست که به دلیل جلوگیری از تلفات غیر نظامیان به مناطقی که تاکنون عملیات پاکسازی انجام نشده، برنگردند.
آقای جاوید افزود، نیروهای کافی در منطقه اعزام شده و تا پاکسازی کامل این ولسوالی‌ها در محل حضور خواهند داشت. او افزود در کنار نیروی هوایی افغانستان، نیروی هوایی ناتو نیز به نظامیان افغان کمک خواهند کرد.
ساکنان محل می‌گویند که طالبان با عقب‌نشینی از شماری از مناطق، آن را مین‌گذاری کرده‌اند و اعضای این گروه در منطقه انگوری حضور سنگین دارند.
به گفته آنان تخریب آنتن‌های مخابراتی در منطقه انگوری و پاتو توسط طالبان باعث به وجود آمدن مشکلاتی در ارتباطات در این مناطق شده است.
این شاهدان عینی می‌گویند که خطوط مقدم جبهه اکنون آرام است و درگیری در محل وجود ندارد.
همزمان مقامات محلی غزنی از سفر جنرالان بلندپایه ناتو از جمله جنرال جانسون به شهر غزنی خبر می دهند و گفته می‌شود یک عملیات نظامی در مرکز این ولایت نیز راه ‌اندازی شده است.
عارف نوری؛ سخنگوی والی غزنی امروز شنبه، در مورد آغاز یک عملیات نظامی در مرکز غزنی و سفر فرماندهان ناتو به این شهر، گفت: روز گذشته یک عملیات بزرگ نظامی با اشتراک ۱۰۰۰ سرباز متشکل از نیروهای مشترک امنیتی در مرکز غزنی به منظور دفع تهدیدات امنیتی آغاز گردیده است.

نوری افزود: در نتیجه این عملیات دیروز جمعه، مناطق قلاتی، زرگر و گدول شهر از وجود طالبان تصفیه شده و امروز عملیات تصفیه‌ و تلاشی خانه به خانه در سایر مناطق ناامن مرکز جریان دارد.
از سوی دیگر، سخنگوی والی غزنی از سفر جنرالان بلندپایه ناتو به سرپرستی جنرال جانسون به مرکز غزنی برای بررسی وضعیت امنیتی و راه اندازی عملیات نظامی خبر داد.
انتظار می رود با تشدید حملات نظامی علیه طالبان در ولایت غزنی طالبان در این ولایت تضعیف شده و امنیت در این ولایت آشوب زده بهبود یابد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا