• انتشار: 11 آوریل 2016
  • ساعت: 19:38
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 8714
پرینت

آغاز درگیری های شدید جنگجویان گروه داعش و شورشیان طالبان بر سر تصاحب یک معدن در ولایت غور

یک مقام عالی رتبه امنیتی در ولایت غور از آغاز درگیری های شدید میان جنگجویان گروه تروریستی داعش و شورشیان طالبان بر سر تصاحب یک معدن تاریخی در ولسوالی چهارسده این ولایت خبر می دهد.

این مقام بلند پایه امنیتی که خواست نامش فاش نشود به خبرگزاری رها گفت گروه تروریستی داعش و شورشیان طالبان بر سر تصاحب این معدن درگیری های شدیدی را میان خود آغاز کرده اند.

این مقام همچنین می افزاید که زد و خوردهای شورشیان طالبان و جنگجویان گروه داعش از یک هفته پیش آغاز شده بود که اخیرا اما شدت یافته است.

وی می گوید که این معدن در ولسوالی چهارسده ولایت غور واقع شده است.

این اما در حالیست که عبدالحی خطیبی سخنگوی والی غور در تماسی تلفنی به خبرگزاری رها گفت تاکنون در این خصوص گزارشی دریافت نکرده است.

آقای خطیبی گفت که گروه داعش در این ولایت حضور فیزیکی ندارد و برخی از گروه‌هایی که در “دره مرغاب” این ولایت حضور دارند وابسته به گروه طالبان می باشند.

خطیبی می افزاید که نهادهای کشفی و استخباراتی ولایت غور در تلاش هستند تا از حضور داعش در این ولایت جلوگیری به عمل آورند.

سخنگوی والی غور در حالی این سخنان را مطرح می کند که گفته می شود جنگجویان گروه تروریستی داعش در منطقه “فاخور” ولایت غور حضور دارند که اکثر برنامه های شان را از آنجا طراحی و اجرا می کنند.

پیش تر نیز گزارش هایی مبنی بر اینکه جنگجویان گروه تروریستی داعش در برخی مناطق و قریه های دور افتاده ولایت غور حضور دارند منتشر شده بود.

امیرعلی فولادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.