• انتشار: 5 اکتبر 2017
  • ساعت: 19:25
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 24923
پرینت

آصف: پاکستان و آمریکا آرزوی مشترک برای صلح در افغانستان دارند

وزیر خارجه پاکستان گفته است که کشورش و آمریکا آرزوی مشترکی برای صلح و ثبات در افغانستان و به طور گسترده تر در منطقه دارد.

دفتر مطبوعاتی وزارت خارجه پاکستان با نشر خبرنامه ای نوشته است که خواجه آصف وزیر خارجه این کشور در دیدار با ریکس تیلرسون همتای آمریکایی اش گفته است که پاکستان و آمریکا آرزوی مشترکی برای صلح و ثبات در افغانستان و به طور گسترده تر در منطقه دارد.

خبرنامه وزارت خارجه پاکستان می نویسد که خواجه آصف روز گذشته (چهارشنبه) در دیدار با ریکس تیلرسون وزیر خارجه آمریکا در خصوص استراتژی جدید ترامپ برای افغانستان و جنوب آسیا صحبت کرد.

آقای آصف در این دیدار به همتای آمریکایی اش گفت که اسلام آباد رویکردی بدون تحمل و بدون تبعیض در قبال تمامی گروه های تروریستی و شورشی دارد، و مانند آمریکا آرزوی مشترک برای صلح و ثبات در افغانستان و به طور کل در منطقه دارد.

وزیر خارجه پاکستان گفت که کشورش دستاوردهای زیادی در جنگ علیه تروریسم داشته است. “بر خلاف دیگر کشورها، رویدادهای تروریستی در پاکستان کاهش چشمگیری داشته است که این موضوع تاثیر خوبی بر اقتصاد و فعالیت های تجاری نیز داشته است.”

به گفته وی، “تحقق این امر بخاطر رویکرد بدون تحمل و بدون تبعیض پاکستان در قبال تمامی گروه های شورشی و تروریستی بوده است.”

خبرنامه وزارت خارجه پاکستان علاوه می کند که خواجه آصف درباره واکنش شدید مردم پاکستان در خصوص مطرح شدن استراتژی جدید ترامپ برای جنوب آسیا به همتای آمریکایی اش معلومات داد و گفت که گفته های مطرح شده در این استراتژی ناشی از عدم شناخت کافی از فعالیت های پاکستان علیه تروریسم می باشد.

خواجه آصف گفت: “بر علاوه هزینه های مالی و انسانی که پاکستان متحمل شده است، خصیصه متعادل فرهنگی ما نیز بخاطر بی ثباتی مداوم افغانستان آسیب دیده است.”

بربنیاد خبرنامه، ریکس تیلرسون ضمن قدردانی از تلاش های پاکستان در راستای مبارزه علیه تروریسم، توافق کرد که همکاری میان پاکستان و آمریکا برای دست یابی به ثبات و صلحی دایمی در منطقه بسیار حیاتی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.