• انتشار: 14 جولای 2016
  • ساعت: 14:29
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 10887
پرینت

آسیا فوندیشن به ۹۰۰ بانو بورسیه تحصیلی می دهد

آسیا فوندیشن یا بنیاد آسیا در یک برنامه ۵ ساله تصمیم دارد به ۷۲۰ دختر بورسیه تحصیلی داخل کشور و به ۱۰۸ بانوی دیگر بورسیه تحصیلی خارج از کشور در مقطع لیسانس بدهد.

هزینه این برنامه ۱۵ میلیون دالر آمریکایی اعلام شده که با همکاری یو اس آی دی (USAID) صورت می گیرد.

ثریا عمر، مسئول پروژه پروموت در آسیا فوندیشن، امروز پنجشنبه در یک نشست خبری گفت که ۷۲۰ دانش آموز دختر طی دو سال از بورسیه های این نهاد در مقطع لیسانس مستفید خواهند شد.

خانم عمر افزود، دخترانی که از طریق کانکور به موسسات تحصیلات عالی معرفی شده اند ولی توانایی پرداخت شهریه دانشگاه را نداشتند شامل این برنامه بورسیه می شوند.

به گفته وی، در سال جاری ۲۱۶ بانو که در سال گذشته نتوانستند به دانشگاه بروند شامل این برنامه می شوند و در سال اینده نیز ۵۰۴ تن دیگر شامل خواهند شد.

لازم به ذکر است که به نقل از مسئولان این برنامه افرادی که خود را واجد شرایط این برنامه می دانند باید از طریق سایت نهاد مذکور فرم های لازم را خانه پوری کنند تا این افراد واجد شرایط شناسایی شده و گزینش شوند.

مسئولان این نهاد وعده دادند که روند انتخاب دانش آموزان برای بورسیه را بسیار شفاف و عادلانه برگزار خواهند کرد.

خانم عمر همچنین علاوه کرد که از سال ۱۳۹۷ خورشیدی برنامه ماستری برای بانوان در خارج از کشور نیز شروع می شود و بانوان علاقمند به فراگیری تحصیل به خارج از کشور نیز فرستاده خواهند شد.

در این برنامه ۱۰۸ دانشجو مد نظر گرفته شده است و کشور محل تحصیل هند است.

طی سال های اخیر کشورهای کمک کننده و سازمان های حقوق بشری بیشترین توجه را به توانمند سازی زنان اختصاص داده و دولت را نیز مکلف به حمایت کرده است.

دو سال پیش سفارت آمریکا در کابل گفته بود که به برنامه “پروموت” یا توانمند سازی زنان ۴۵۰ میلیون دالر اختصاص داده است که در زمینه تجارت، تحصیل و حقوق اولیه زنان مصرف می شود.

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

  1. سویتلا در تاریخ 21 نوامبر 2018:

    سلام من میخواهم دراین بورسیه دربخش ماستری اشتراک کنم لطفآ مراهمکاری نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.