• انتشار: 5 آوریل 2017
  • ساعت: 08:25
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 19807
پرینت

آسترالیا تا سال ۲۰۲۰ نیروی مسلح کشور را تمویل و تجهیز می کند

وزارت دفاع استرالیا اعلام کرده که نیروی امنیتی و دفاعی کشور را تا سال ۲۰۲۰ میلادی در چارچوب حمایت قاطع تمویل و تجهیز می کند.

ارگ با نشر خبرنامه ای گفته است که این اظهارات را خانم ماریسه پاین وزیر دفاع کشور استرالیا در دیدارش با محمد اشرف غنی کرده است.

در این دیدار وزیر دفاع آسترالیا از تداوم کمک های آسترالیا به افغانستان در عرصه های مختلف بخصوص در بخش نظامی به رئیس جمهور غنی اطمینان داد و افزود که آسترالیا به همکاری های همه جانبه خویش با افغانستان متعهد است.

در خبرنامه امده است که اشرف غنی در سومین روز سفر رسمی اش به آسترالیا عصر امروز به وقت محلی در اقامتگاه اش با خانم ماریسه پاین وزیر دفاع آسترالیا دیدار کرد.

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری گفته که آسترالیا در عرصه مبارزه با تروریزم تعهد قوی دارد و در این راستا منحیث یک شریک استراتیژیک در کنار افغانستان خواهد بود.

آقای غنی از همکاری های آسترالیا به افغانستان در عرصه های مختلف بخصوص آموزش نیروهای خاص و همچنان فعالیت ها و قربانی های آنان در ولایت ارزگان قدردانی کرد.

رئیس جمهوری خاطر نشان کرد که جنگ جاری در افغانستان جنگ داخلی نیست، بلکه این جنگ تحمیل شده از سوی تروریزم بین المللی و مافیای مواد مخدر است که نیروهای امنیتی و دفاعی ما با شجاعت و قهرمانی در مقابل آنان می رزمند.

وزیر دفاع آسترالیا در مورد وسایل پیشرفته خنثی سازی ماین به رئیس جمهور معلومات داد که با توجه به شرایط افغانستان ساخته شده و در اختیار نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان قرار داده شده است.

رئیس جمهور کشور گفت: “۲۰ گروه تروریستی در افغانستان فعالیت دارند و تلاش دارند تا افغانستان را به مرکز بی ثباتی مبدل سازند، اما آنانرا اجازه نخواهیم داد، زیرا ما می خواهیم منطقه را به مرکز اتصال، همکاری های اقتصادی، آسایش، ثبات و تجارت تبدیل نمائیم.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.