• انتشار: 22 ژوئن 2020
  • ساعت: 16:53
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 45110
پرینت
نماینده ویژه سازمان ملل با ملا برادر دیدار کرد

آزادی زندانیان طالبان و مذاکرات بین الافغانی مورد بحث قرار گرفت

سهیل شاهین، سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر با نشر توییتی گفت در دیدار نماینده ویژه سازمان ملل با ملا برادر در دوحه، دو طرف در پیوند به رهایی زندانیان این گروه و آغاز مذاکرات بین‌الافغانی بحث کرده‌اند.

هیأت معاونت سازمان ملل متحد در افغانستان (یوناما) گفت دیبرا لاینز، نماینده‌ خاص دبیرکل این سازمان با ملا برادر، معاون سیاسی طالبان در قطر دیدار کرده است.

در اعلامیه این سازمان که روز گذشته (یک‌شنبه، اول سرطان) نشر شد، آمده است این دیدار در دوحه، پایتخت قطر انجام شده است.

به نقل از اعلامیه، نماینده خاص دبیرکل این سازمان در این دیدار به صلح عادلانه و همه‌شمول در افغانستان تأکید کرده است.

این دیدار در حالی صورت می‌گیرد که مقدمات نخستین دور مذاکرات بین‌الافغانی در دوحه چیده شده است.

سهیل شاهین، سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر با نشر توییتی گفت در این دیدار، دو طرف در پیوند به رهایی زندانیان این گروه و آغاز مذاکرات بین‌الافغانی بحث کرده‌اند.

شاهین در ادامه افزود دو طرف در مورد کنترل بیماری کرونا و تلفات برخاسته از آن نیز صحبت کرده‌اند.

دو طرف در حالی روی کنترل بیماری کرونا در کشور بحث می‌کنند که روز گذشته، هیأت معاونت سازمان ملل متحد (یوناما) در گزارش تازه‌اش طالبان را متهم به حملات عمدی در جریان شیوع این بیماری کرد.

در گزارش این سازمان که روز گذشته (یک‌شنبه، اول سرطان) نشر شد، آمده است که طالبان در جریان شیوع اپیدمی کرونا به اختطاف کارمندان صحی ادامه داده‌اند و در یک مورد به یک داروخانه حمله کرده‌اند. در ادامه، از حملۀ مهاجمان مسلح به شفاخانه صد بستری دشت برچی که در آن چهارده تن به شمول نوزادان و مادران کشته شدند، یاد شده است.

گزارش تازه یوناما، ۱۵ رویدادی که مراکز صحی را تحت تاثیر قرار داده، مستند‌سازی کرده است. براساس این گزارش، پانزده حمله به گونه عمدی انجام شده و سه رویداد دیگر به صورت تصادفی اتفاق افتاده است.

خانم دیبرا لاینز پیش از این با داکتر عبدالله عبدالله، رئیس شواری عالی مصالحه ملی در پیوند به روند صلح، آزادی زندانیان، آغاز مذاکرات بین‌الافغانی و اجماع منطقه‌یی و بین‌المللی برای دست‌یافتن به صلح گفت‌وگو کرده بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.