• انتشار: ۲۰ سرطان ۱۴۰۰
  • ساعت: ۱۳:۴۹
  • سرویس: ورزشی
  • کدخبر: 60413
پرینت

آرژانتین با شکست برزیل قهرمان رقابت های کوپا امریکا شد

تیم فوتبال آرژانتین در آغازین ساعات روز یکشنبه توانست با پیروزی ۱ بر صفر مقابل تیم قدرتمند برزیل، پس از ۲۸ سال عنوان قهرمانی رقابت‌های کوپا آمریکا را از آن خود کند.

در جریان مسابقه رقابتی نفس گیر در خانه حریف، مقابل رقیبی قدیمی و با حضور بازیگرانی همچون نیمار به خوبی به چشم می خورد.

با این پیروزی آرزوی لیونل مسی، مرد شماره یک فوتبال جهان نیز برآورده شد و اولین قهرمانی خود را با تیم کشورش به دست آورد.

مسی پیش از این چهار با پیراهن تیم ملی کشورش در فینال رقابت‌های بزرگ مقابل برزیل حاضر شده و هربار دست خالی به خانه برگشته بود. سه بار در فینال کوپا آمریکا در سال‌های ۲۰۰۷، ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ میلادی و یک بار هم در جام جهانی ۲۰۱۴. اما سرانجام تلاش آرژانتینی‌ها در پنجمین رویارویی نتیجه داد و با گل تماشایی آنخل دی ماریا در نیمه اول، جام قهرمانی نصیب آنها شد.

مسی در پایان این رقابت عنوان بهترین گلزن و پاسور مسابقه را از آن خود کرد؛ با این وجود قهرمان این مسابقه بی‌شک آنخل دی ماریا بود که پس از بازی گفت برای سال‌های طولانی رویای این پیروزی را داشته و برای تحقق آن در زمین بشدت جنگیده است.

تیم کاملا تهاجمی آرژانتین پس از تک گل نیمه اول، عمدتا به دفاع و ضدحمله رو آورد تا به این ترتیب از نتیجه ارزشمند به دست آمده تا آخرین لحظه محافظت کند.

با این پیروزی، اشک و فریاد شادی سراسر آرژانتین را فرا گرفت و پس از سوت پایان هزاران نفر به خیابان‌های بوینس آیرس، پایتخت آمدند تا این قهرمانی را جشن بگیرند.

اما برای میلیون‌ها دوستدار فوتبال در برزیل، این شکست سختی بود. بویژه آنکه آنها در پنج دوره پیشینی که میزبانی کوپا آمریکا را در خانه داشتند، همواره پیروز میدان بودند و آرژانتین را نیز در فینال همین بازی‌ها در سال‌های ۲۰۰۴ و ۲۰۰۷ و در نیمه نهایی همین رقابت‌ها در سال ۲۰۱۹ میلادی شکست داده بودند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.