• انتشار: 14 دسامبر 2019
  • ساعت: 15:08
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 39968
پرینت
هواداران تیم ثبات و همگرایی در بلخ تظاهرات کردند

آرای تقلبی باید از سیستم خارج شود

شماری از هواداران تیم انتخاباتی ثبات و همگرایی به رهبری داکترعبدالله عبدالله در شهر مزار شریف مرکز ولایت بلخ دست به تظاهرات زده و خواهان جداسازی آرای پاک از ناپاک شدند.

شماری از طرفداران تکت‌ انتخاباتی ثبات و همگرایی در مزار شریف امروز شنبه (۲۳ قوس) دست به تظاهرات زده و خواستاری جدا سازی آرای پاک از ناپاک مطابق قوانین طرزالعمل‌های انتخاباتی شدند.

محمد محقق از اعضای برجسته تیم ثبات و همگرایی در این تظاهرات گفت:” جهان بشنود که مردم ما تقلب را نمی‌پذیرند”.

آقای محقق گفت:”ما با حمایت مردم خود برای پاک کردن تقلب تحت هر شرایطی ایستاد هستیم تا حکومت مبتنی بر تقلب شکل نگیرد”.

در قطعنامه این معترضان تاکید شده است کمیسیون انتخابات باید مطابق قوانین و طرزالعمل‌های انتخاباتی آرای تقلبی را از سیستم بیرون کرده و نتایج مبتنی بر آرای پاک را هرچه زودتر اعلام کند.

این معترضان می‌گویند اگر مسوولان کمیسیون انتخابات صدای عدالت خواهی مردم افغانستان که در سراسر کشور به منظور تامین عدالت انتخاباتی بلند شده است را نشنوند، این اعتراضات ادامه پیدا خواهد کرد.

در قطعنامه آمده:” ما برای تطبیق قانون از هر گزینه‌ای استفاده کرده و نمی‌گذاریم حکومت مبتنی بر تقلب در کشور تشکیل شود”.

با گذشت بیش از یک ماه از آغاز روند بازشماری آراء، طرفداران تیم ثبات و همگرایی در ولایات پنجشیر، بغلان، تخار، بدخشان، جوزجان، سرپل و فاریاب به اعضای کمیسیون اجازه بازشماری و تفتیش آراء را تا هنوز نداده‌اند.

داکتر عبدالله عبدالله ناوقت شب گذشته (جمعه ۲۲ قوس) در یک نشست خبری از هواداران خود خواست که به کمیسیون انتخابات اجازه بازشماری در هفت ولایت باقی مانده را بدهند تا بهانه‌ای به دست کسی نباشد.

آقای عبدالله جهت گفتگویی بیشتر همراه هواداران خود صبح امروز شنبه (۲۳ قوس) عازم ولایات پنجشیر، بغلان، تخار، بدخشان، جوزجان، سرپل و فاریاب شده است.

این تصمیم تیم ثبات و همگرایی با استقبال مسوولان کمیسیون انتخابات مواجه شده و آن را یک اقدام نیک و بجا می‌دانند.

عبدالعزیز ابراهیمی سخنگوی کمیسیون انتخابات صبح امروز شنبه (۲۳ قوس) در صحبت با خبرگزاری جمهور گفت:” ما تصمیم تیم ثبات و همگرایی مبنی بر اجازه دادن بازشماری و تفتیش در هفت ولایت باقی مانده را یک اقدام نیک و بجا می‎دانیم”.

آقای ابراهیمی گفت:” ما تلاش داریم فردا کارمندان کمیسیون به این ولایات بروند و روند بازشماری و تفتیش را در این هفت ولایت آغاز کند”.

نهادهای ناظر انتخاباتی نیز گفتند آغاز روند بازشماری آراء در هفت ولایت باقی مانده می‌تواند به بحران انتخاباتی پایان دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.