• انتشار: 9 مارس 2018
  • ساعت: 14:20
  • سرویس: اقتصاد
  • کدخبر: 26903
پرینت

آذرخش حافظی از افغانستان به عنوان رئیس اتاق تجارت سازمان ایکو انتخاب شد

اتاق های تجارت و صنایع کشور اعلام کرده که آذرخش حافظی از افغانستان به عنوان رئیس اتاق تجارت و صنایع سازمان منطقه ای ایکو انتخاب شده است.

اتاق تجارت و صنایع کشور گفته است که بر اساس فیصله بیست و نهمین جلسه هیئت مدیره اتاق، آذرخش حافظی به عنوان کاندیدای اتاق تجارت و صنایع افغانستان به اتاق تجارت و صنایع سازمان منطقوی ایکو معرفی گردید که در جلسه اخیر با حضور سکرتر جنرال سازمان ایکو خلیل ابراهیم آکچه، آقای آخندی وزیر راه و شهرسازی ایران، رییس و معاون اتاق تجارت و صنایع ایکو، روسای کشورهای عضو و سفرای کشورهای مربوط برگزار گردید.

در این نشست ریاست اتاق تجارت و صنایع ایکو برای دور آینده به آذرخش حافظی به نمایندگی از اتاق تجارت و صنایع افغانستان و معاونت آن به مهندس غلام حسین شافعی رییس اتاق تجارت و صنایع کشاورز و معادن ایران سپرده شد.

اتاق تجارت وصنایع ایکو که هیئت مدیره آن را روساى عمومى اتاقهاى کشورهاى عضو تشکیل می دهد عالیترین مرجع تصمیم گیرى هاى اقتصادى درسازمان منطقه ای ایکو است.

اتاق تجارت و صنایع افغانستان از سال ۲۰۰۴ عضویت سازمان منطقه ای ایکو را دارد که پیش از این آقای حافظی به حیث معاون و فعلا به حیث رییس عمومی این سازمان تعیین گردید.

ایکو یک سازمان اقتصادی منطقه ای است که در سال ۱۹۸۵ از سوی ایران، پاکستان و ترکیه با هدف پیشبرد همکاریهای اقتصادی، فنی و فرهنگی میان کشورهای عضو تاسیس گردید. ایکو در واقع جانشین سازمان همکاری منطقه ای برای توسعه (RCD) می باشد که از سال ۱۹۶۴ تا ۱۹۷۹ موجودیت داشت.

در سال ۱۹۹۲، این سازمان هفت کشور جدید را به عضویت پذیرفت که عبارتند از: افغانستان، آذربایجان، قزاقستان، قیرغیزستان، تاجیکستان، ترکمنستان و ازبکستان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.