• انتشار: 7 دسامبر 2016
  • ساعت: 23:17
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 16084
پرینت

آذربایجان به حمایت خود در قالب ماموریت ناتو در افغانستان ادامه می دهد

آذربایجان یکی از شرکای سازمان ناتو و کشوری دوست برای افغانستان اعلام کرده است که به حمایت های خود در قالب ماموریت حمایت قاطع ناتو در افغانستان پس از ۲۰۱۶ نیز ادامه می دهد.

المار ممدیاروف وزیر خارجه آذربایجان امروز (چهارشنبه) در نشست وزرای امور خارجه سازمان ناتو در بروکسل گفت که کشورش به عنوان شریکی مطمئن برای ناتو و یک دوست برای افغانستان به حمایت هایش در قالب ماموریت حمایت قاطع ناتو در افغانستان پس از سال ۲۰۱۶ نیز با اعزام سرباز، ترانزیت های چندمنظوره، آموزش و حمایت های مالی ادامه می دهد.

آقای ممدیاروف گفت “کشور من تاکنون چندین مرتبه کمک های قابل ملاحظه ای به صندوق مالی اردوی ملی افغانستان کرده است. ما با توجه به وعده هایی که داده ایم به حمایت خود از این صندوق مالی ادامه می دهیم.”

وی خاطرنشان کرد که آذربایجان از طریق همکاری های دوجانبه متعهد به ادامه همکاری طولانی مدت سیاسی و همکاری های عملی با افغانستان است.

ممدیاروف همچنین افزود که الهام علیف رئیس جمهور آذربایجان چندی پیش توافقنامه چندمیلیونی حمایت از افغانستان که بیشتر تمرکز بر بخش امنیتی دارد، را تایید کرد.

وزیر خارجه آذربایجان علاوه کرد که با توجه با نتایج مورد نظر ماموریت حمایت قاطع ناتو در افغانستان، آذربایجان آماده است تا زمینه آموزش های نظامی را به افسران افغان در جمهوری آذربایجان مطابق با چارچوب همکاری های دو جانبه فراهم کند.

او همچنین گفت که کشورش سال آینده میزبانی و ریاست مشترک کنفرانس قلب آسیا – روند استانبول را بر عهده گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.