• انتشار: 9 نوامبر 2020
  • ساعت: 12:45
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 50517
پرینت

آذربایجان از عقب نشینی نیروهای ارمنستان در قره باغ خبر داد

وزارت دفاع آذربایجان اعلام کرد نیروهای ارمنستان با متحمل شدن خسارات فراوان مجبور به عقب نشینی در برخی از مناطق در قره باغ شدند.

 در بیانیه وزارت دفاع جمهوری آذربایجان آمده است نیروهای ارمنستان بعد از ظهر هشتم نوامبر و شب نهم نوامبر، تیراندازی هایی را به سمت مواضع و شهرک های آذربایجان انجام دادند.

براساس این گزارش، درگیری های نظامی در آقدره،  آقدام،  خوجاوند  و  قبادلی ادامه داشته و نیروهای ارمنستان در این مناطق متحمل تلفات شده و در برابر حملات نیروهای جمهوری آذربایجان عقب نشینی کردند.

به گفته وزارت دفاع آذربایجان، نیروهای ارمنستان در این درگیری های تلفات زیاد انسانی را نیز متحمل شده و مقدار زیاد سلاح و مهمات را از دست داده است.

شایان ذکر است، روز ۲۷ سپتامبر ۲۰۲۰ درگیری بین ارمنستان و جمهوری آذربایجان، پس از اتهاماتی که طرفین نسبت به یکدیگر مطرح کردند شدت گرفت. در سال ۱۹۹۱ میلادی قره‌باغ که اکثر ساکنان آن را ارامنه تشکیل می‌دهند از آذربایجان اعلام استقلال کرد. باکو سعی کرد قره‌باغ را به زور برگرداند که منجر به جنگ شد. در سال ۱۹۹۴ آذربایجان، ارمنستان و جمهوری به رسمیت شناخته نشده قره‌باغ  با میانجی گیری روسیه پروتکل آشتی را به امضا رساندند. هر از گاهی، درگیری های نظامی موقت و کوچکی در آنجا رخ می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.