اجتماعیِتیتر یک

آخرین وزیر مالیه دولت اشرف غنی در امریکا تاکسی رانی می کند

«خالد پاینده» آخرین وزیر مالیه نظام پیشین که یک هفته پیش از سقوط دولت بخاطر اختلافات با اشرف غنی از سمتش استعفا داده بود هم اکنون در امریکا برای تامین مخارج زندگی اش تاکسی رانی می کند.

آقای پاینده در صحبت با روزنامه واشنگتن پست گفته است که برای حمایت از همسر و چهار فرزندش رو به تاکسی رانی آورده است.

وی به این روزنامه در خصوص سقوط دولت پیشین گفت که مبارزه امریکا برای دموکراسی و حقوق بشر تنها یک «تظاهر» بود.

پاینده اما می گوید که در این سقوط تنها امریکا مقصر نبوده است؛ «اگر جدی بگویم، حتی ما افغان ها هم در این سقوط سهیم بودیم، ما اراده جمعی برای اصلاحات نداشتیم.»

وی افزود: «زشتی های زیادی دیدیم و شکست خوردیم. من بخشی از شکست بودم. وقتی به بدبختی مردم نگاه می کنی و احساس مسئولیت می کنی سخت است.»

خالد پاینده علاوه بر شغل تاکسی رانی در دانشگاه جورج تاون نیز به عنوان استاد کمکی مشغول تدریس است، اما برای هر سمستر به او تنها ۲ هزار دالر پرداخت می گردد که مخارج زندگی اش را تامین نمی کند.

او اما می گوید که تدریس در دانشگاه را برای پول انجام نمی دهد، بلکه می خواهد به دانشجویانی که ممکن است در آینده مقام دولتی داشته باشند، از این طریق آموزش دهد که به درگیری ها و جنگ ها از دید کسانی که به مداخله و کمک های امریکا نیاز دارند بنگرند.  

خالد پاینده در سال ۲۰۱۵ درخواست ویزای مخصوص مهاجرت آمریکا نمود و در سال ۲۰۱۹ به همراه خانواده اش به ایالت ویرجینای این کشور مهاجرت کرد.

خالد پاینده تنها وزیر کابینه اشرف غنی نیست که در کشورهای دیگر مصروف کارهایی چون تاکسی رانی شده است. سید احمد شاه سادات، وزیر اسبق مخابرات نیز در آلمان مامور تحویل پیتزا در یک فست فودی می باشد.

بیشتر بخوانید:

وزیر مخابرات پیشین افغانستان در آلمان با بایسکل پیتزا می فروشد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا