• انتشار: 28 آگوست 2017
  • ساعت: 16:58
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 23877
پرینت
وزارت داخله:

آتش نشانی در کابل به ۳۶۰ کارمند و ۵۸ موتر دیگر نیاز دارد

جانان بارکزی، معاون اول وزرات امور داخله در نشست کمیته اقتصادی شورای وزیران گفته است که شمار وسایط و افراد اطفائیهٔ شهر کابل در مقایسه با نفوس روز افزون پایتخت کم است.

آقای بارکزی در نشست امروز دوشنبه (۶ سنبله) شورای وزیران تصریح کرده که در حال حاضر اداره اطفائیهٔ کابل دارای ۲۴۰ کارمند و ۵۱ عراده موتر است و به ۵۸ موتر و ۳۶۰ کارمند دیگر ضرورت دارد تا بتواند در صورت وقوع آتش سوزی، به موقع اقدام کند.

معاون وزارت امور داخله از پلان این وزارت برای انتقال دفتر مرکزی اطفاییه در منطقهٔ دیگر و ایجاد بخش‌های اطفاییه در نواحی شهر و پنج ولسوالی ولایت کابل نیز خبر داد.

او از رهبری حکومت وحدت ملی و به ویژه رییس اجرایی کشور خواستار حمایت از این طرح کند.

از سوی دیگر، عبدالله حبیب‌زی سرپرست شهرداری کابل نیز از آمادگی این اداره برای واگذاری زمین به اطفاییه کابل خبر داد.

عبدالله عبدالله رییس اجرایی ضمن استقبال از طرح وزارت امور داخله به مسوولان وزارت داخله و شهرداری کابل هدایت داد که برای انتقال دفتر مرکزی اطفاییه و برنامه‌های پیش‌گرانه تدابیر لازم را روی‌دست بگیرند.

در نشست کمیته اقتصادی شورای وزیران اسدالله ضمیر وزیر زراعت طرح حفاظت و جلوگیری از قاچاق جنگلات ولایت کنر را تشریح کرد.

در این طرح بر تدوین پلان پنج‌سالهٔ تنظیم جنگلات و جلوگیری از قطع و قاچاق چوب و تقویۀ صنایع چوبی کشور، مشخص کردن محصول و محافظت از تمام جنگلات، ایجاد شوراهای قومی برای حفاظت از جنگلات، شناسایی و مجازات عاملان قطع و قاچاق جنگلات، احیای مجدد جنگلات و ایجاد فارم‌های تولیدی و تکثیری تاکید شده است.

به‌گفتۀ او، در صورت عملی شدن این طرح‌ها صدها هزار شغل ایجاد شده و وضعیت معیشت هزاران خانواده بهبود خواهد یافت.

آقای عبدالله رییس اجرایی کشور پس از ارزیابی این طرح و پیشنهادات اعضای جلسه گفت که از تجارب پاکستان در حفاظت و توسعه جنگلات در آن‌سوی مرز دیورند استفاده شود.

رییس اجرایی همچنان به مسوولان نهادهای مربوطه هدایت داد که یک گزارش مفصل را در مورد شانزده پروژهٔ زیربنایی تدوین و در نشست بعدی کمیته اقتصادی شورای وزیران ارائه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.