• انتشار: 18 آگوست 2019
  • ساعت: 12:35
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 36849
پرینت
شرایط تازه ارگ برای صلح با طالبان اعلام شد

آتش بس و گفت و گوی مستقیم با حکومت در صدر قرار دارد

حکومت افغانستان شرایط تازه صلح با طالبان را اعلام کرد که در آن بر آتش بس و گفت و گوی مستقیم طالبان با حکومت افغاانستان در صدر قرار دارد.

صدیق صدیقی سخنگوی ارگ ریاست جمهوری در تازه‌ترین اظهاراتش گفت اهداف اصلی نقشه راه دولت افغانستان برای صلح، برقراری آتش‌بس، بازگشت طالبان به زندگی سیاسی و آغاز مذاکرات رو در رو است.

آقای صدیقی تاکید کرد نتیجه امضای هرگونه توافق صلح با طالبان باید این موارد باشد و طالبان باید در ابتدا دشمنی آشکار خود را با مردم افغانستان کنار بگذارند.

مایک پمپیو وزیر خارجه امریکا نیز پس از دیدار با دونالد ترامپ رییس جمهور و برخی مقام‌های دیگر امریکایی در مورد صلح افغانستان، بر موضوع آتش‌بس در افغانستان تاکید کرد.

آقای پمپیو در یک تویت کوتاه گفت امریکا در همکاری مشترک با دولت افغانستان برای کاهش خشونت و برقراری آتش‌بس، متعهد به امضای یک توافقنامه جامع صلح است.

آقای صدیقی نیز می‌گوید در روند صلح افغانستان ابتدا باید تلاش شود تا طالبان آتش‌بس را بپذیرند، خشونت و دشمنی با مردم افغانستان را کنار بگذارند.

به گفته او، خروج نیروهای بین المللی از افغانستان و برقراری آتش‌بس از موضوعات مهم و اساسی روند صلح افغانستان است.

قابل یاد آوری است رییس جمهور امریکا نیز روز جمعه گذشته، در نشست با مشاوران و مقام‌های ارشد امریکایی وضعیت روند صلح افغانستان را بررسی کرد.

آقای ترامپ پس از این نشست گفت دولت امریکا در تلاش است تا در روند صلح افغانستان به یک توافق خوب دست یابد تا جنگ ۱۸ ساله در افغانستان پایان یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.