• انتشار: 1 آگوست 2016
  • ساعت: 16:26
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 11746
پرینت

۹۹ درصد شهرنشین های کشور، از بودجه شهرداری ها بی خبرند

اداره انکشافی فوکس، در تازه ترین تحقیق که انجام داده مدعی است که ۹۹ درصد شهر نشین های کشور، از بودجه شهرداری های محل اقامت شان بی خبر هستند.

 

این تحقیق زیر عنوان (شهر، شهردای و شهریان) انجام شده نگاشته شده است که شهرداری ها شیوه ای مناسبی برای گزارش دهی از بودجه خود ندارند.

در این تحقیق، در بررسی شکایت عامه ۹۴ درصد گفته اند شیوه درستی وجود ندارد، در بخش نظارت نداشتن مردم و جامعه مدنی از کارکردهای شهرداری ۹۱ درصد شاکی بوده اند.

همچنین ۹۱ درصد پاسخ دهندگان بر این باورند که شهرداری ها آغشته به فساد اند و ۵۳ پاسخ دهندگان نیز تاکید بر انتخابی بودن شهرداری ها کرده اند.

با وصف آنکه  در شهرهای کشور امنیت کامل وجود دارد و باید شهرداران و مجالس شهرداری ها باید انتخابی باشد، ولی تااکنون  انتخابات شهرداری ها انجام نشده، تا حدی که هنوز هم به گفته نهاد فوکس قانون شهرداری زمان رژیم طالبان پابرجا است.

عبدالنافع همت، سخنگوی اداره انکشافی فوکس در نشستی خبری امروز دوشنبه گفت مصاحبه شوندگان ده مشکل را به عنوان بزرگ ترین معضل های شهری خود نامبرده اند.

آقای همت به نقل از تحقیق گفت که ۲۵ درصد مردم از نبود اب اشامیدنی، ۱۳ درصد جمع اوری نشدن کثافات، ۱۲ درصد نبود مکان های تفریحی، ۱۱ درصد از نبود فروشگاه های زنانه، ۱۰ درصد نام نداشتن سرک ها و ۱۰ درصد مردم از نبود کانالزیسیون شکایت کرده اند.

همچنین، ۸ درصد از نبود پارکینگ در شهر، ۷ درصد از نبود کانال فاضلاب، ۳ درصد از نبود سالون فاتحه و ۲ درصد از نبود قبرستان در شهرها شکایت کرده اند.

مسئولان اداره فوکس می گویند که تحقیق متذکره شش ماه وقت را در برگرفت و با (۹۱۰۰) نفر از  شهریان به طور رو در رو مصاحبه شده است.

همت افزود،  ۳۳ درصد مصاحبه شدگان زنان و ۶۷ درصد دیگرش مردان بودند که ۴۷ درصد باسواد و ۵۳ درصد شان بی سواد بودند.

این نهاد می گوید که ولایت نورستان تا اکنون فاقد شهر و خدمات شهری است بناًبرین در این ولایت از کسی پرسش نشده است.

سخنگوی نهاد فوکس می گوید که این تحقیق توسط رسانه های محلی به همکاری ۹۰ خبرنگار رضاکار انجام شده که  تعداد ۳۰ خبرنگار زن و ۶۰ خبرنگار مرد بودند.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *