• انتشار: ۱۵ ثور ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱۴:۱۷
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 28002
پرینت

۹۳ هراس افکن طی درگیری های تازه کشته و یا زخمی شدند

وزارت دفاع ملی اعلام کرده که دست کم ۹۳ تن از هراس افکنان طی درگیری های تازه با نیروهای امنیتی در نقاط مختلف کشور کشته و یا زخمی شده اند.

وزارت دفاع ملی امروز (شنبه) با ارسال خبرنامه ای نوشته است که نیروهای امنیتی طی یک شبانه روز گذشته دست کم ۶۰ تن از هراس افکنان را به هلاکت رسانده، ۳۳ تن دیگر را زخمی و ۸ فرد مشکوک را نیز دستگیر کرده اند.

وزارت دفاع ملی در خبرنامه اش می نویسد که طی عملیات در ولسوالی اندر ولایت غزنی دست کم ۳۶ تن از شورشیان وابسته به گروه طالبان کشته شده و ۲۱ تن دیگرشان نیز زخمی گردیدند. همچنین در این عملیات ۷ عراده موترسایکل به همراه مقادیری سلاح و مهمات آنان نیز منهدم گردید.

نیروهای امنیتی در ولسوالی های ده بالا و خوگیانی ولایت ننگرهار نیز ۹ دهشت افکن به شمول ۲ عضو گروه تروریستی داعش را به هلاکت رسانده، ۳ تن دیگر را زخمی و ۸ فرد مشکوک را دستگیر کردند. ۲ عراده موترسایکل دهشت افکنان نیز منهدم گردید و مقادیری سلاح و مهمات آنان نیز بدست نیروهای امنیتی افتاد.

در ولسوالی تریخ ناور ولایت هلمند نیز هشت شورشی مسلح به هلاکت رسیده و ۲ تن دیگر نیز زخمی شدند.

خبرنامه وزارت دفاع ملی علاوه می کند که طی عملیات در ساحات خانقا، کفترخانه و بوزیجه مرکز ولایت ارزگان نیز ۳ تن دهشت افکن کشته شده و ۲ تن دیگر زخمی، و در مربوطات ولایت بدخشان نیز ۴ تن شورشی مسلح کشته شده و ۳ تن زخمی و مقداری سلاح و مهمات نیز از بین برده شد.

هیچ یک از گروه های مسلح تاکنون در خصوص این گزارش اظهار نظری نکرده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *