• انتشار: 26 آوریل 2016
  • ساعت: 14:55
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 9013
پرینت

دستور حمله همه جانبه علیه تروریستان صادر شد/از طریق زمین و هوا مکان تجمع تروریستان را تخریب و نابود کنید

محمد اشرف غنی، رییس جمهوری در دیدارش با مدیران ریاست عمومی امنیت ملی دستور حمله همه جانبه به نیروهای مخالف این کشور را داد.

ریاست جمهوری با نشر خبرنامه ای گفته است که رییس جمهوری عصر روز گذشته (دوشنبه) از نیروهای امنیتی خواسته است که ساحه فعالیت تروریستان را تنگ کنند و در دل شان رعب و وحشت ایجاد کنند.

آقای غنی گفته است که رفت و آمد تروریستان را مسدود کنید، منابع مالی شان را بخشکانید و از طریق زمین و هوا مکان های تجمع آنان را تخریب و نابود کنید.

رییس جمهوری به جلسۀ فوق العادۀ شورای ملی اشاره کرد و گفت، امید است که در زمینه تعریف دوست و دشمن ابهامات از میان برداشته شده باشد.

وی افزود، آنانی‌که علیه نظام افغانستان بغاوت می‌کنند، دشمنان افغانستان هستند.

او به مسئولین امنیتی وعده داده “آنانی‌که نیروهای امنیتی و دفاعی و هموطنان بی‌گناه افغانستان را شهید نمودند، حملات تروریستی را انجام داده و مرتکب جرم‌های سنگین گردیدند، بر اساس فیصله ارگان‌های عدلی و قضایی کشور اعدام خواهند شد.”

وی گفت که ما در جریان هجده ماه گذشته در راستای تأمین صلح تلاش‌های کافی نمودیم، اما آنان صلح را رد کردند و هفتۀ گذشته همکاران شما و مردم عام را به شهادت رساندند، زیرا آنان باغیان و مجرمان هستند.

آقای غنی تاکید کرده که گروه موسوم به دولت اسلامی(داعش) و تروریستان دیگر که کودکان، زنان، بزرگان و هموطنان بی‌گناه افغانستان را می‌کشند؛ نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان، آنان را در خاک این کشور نابود خواهند کرد.

رئیس جمهور تأمین امنیت شاهراه‌ها را معیار عمدۀ اعتماد مردم در زمینه تامین امنیت خوانده و گفته که تامین امنیت طرح انتقال گاز ترکمنستان به هند( پروژه تاپی) از مسئولیتهای نیروهای امنیتی افغانستان است.

این دیدار در حالی برگزار شده است که روز گذشته رییس جمهوری در جمع اعضای شورای ملی نیز گفته بود که بعد از این تروریستان به شدت سرکوب می شوند و در صورت اثبات جرم اعدام خواهند شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *