• انتشار: 21 سپتامبر 2016
  • ساعت: 15:24
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 13512
پرینت

۸۶ تن از شورشیان مسلح طی درگیری های تازه به هلاکت رسیدند

نیروهای امنیتی کشور در ادامه عملیات روزانه شان برای پاکسازی کشور از وجود دشمنان، طی ۲۴ ساعت گذشته ۸۶ تن از شورشیان مسلح را به هلاکت رساندند.

وزارت دفاع ملی کشور با درج خبرنامه ای نوشت که نیروهای امنیتی طی ۲۴ ساعت گذشته عملیات های متعددی را در نقاط مختلف کشور علیه شورشیان راه اندازی کردند، که در پی آن، ۸۶ تن از دهشت افکنان کشته شده، ۴ تن زخمی و ۷ تن دیگر دستگیر شدند.

وزارت دفاع ملی در خبرنامه اش جزئیات این عملیات را به شرح زیر اعلام کرده است:

تمامی این عملیات ها با حمایت های نیروی هوایی و واحدهای توپچی صورت گرفت.

در عملیاتی که در مربوطات ولسوالی های اچین، کوت، و کامه ولایت ننگرهار صورت گرفت، ۳۳ تن از دهشت افکنان کشته شده و یک تن دیگر زخمی شدند.

در عملیاتی که در مربوطات ولسوالی های گرمسیر و گرشک ولایت هلمند ۲۲ تن از شورشیان طالبان کشته شده، یک تن زخمی و ۶ تن دیگر دستگیر شدند.

در عملیاتی که در مربوطات حومه شهر ترینکوت ولایت ارزگان راه اندازی شد، ۱۵ تن از شورشیان کشته شدند.

به همین ترتیب، در جریان عملیات تصفیه ای مشترک نیروهای اردوی ملی و پولیس ملی در مربوطات ولسوالی شیندند ولایت هرات ۱۴ تن از شورشیان طالبان کشته شده و ۳ تن دیگر زخمی و در مربوطات ولسوالی گیلان ولایت غزنی ۲ تن از دهشت افکنان کشته شدند.

تاکنون هیچ یک از گروه های شورشی از جمله طالبان در خصوص این گزارش چیزی نگفته اند.

وزارت دفاع ملی در خبرنامه اش افزوده است که در جریان این عملیات ها که برای تامین امنیت و آرامش مردم افغانستان راه اندازی شده بود، ۷ تن از سربازان اردوی ملی کشور به درجه رفیع شهادت رسیدند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *