• انتشار: 2 آگوست 2017
  • ساعت: 21:44
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 23194
پرینت
وزارت دفاع:

۸۴ هراس افکن طی درگیری های تازه به هلاکت رسیدند

وزارت دفاع اعلام کرده که دست کم ۸۴ هراس افکن به شمول ۳ فرمانده طالبان و ۱۰ عضو شبکه حقانی طی درگیری های تازه با نیروهای امنیتی به هلاکت رسیده اند.

وزارت دفاع ملی با نشر خبرنامه ای امروز (چهارشنبه) نوشت در جریان عملیات های نیروهای امنیتی طی ۲۴ ساعت گذشته دست کم ۸۴ تن از هراس افکنان به شمول ۳ فرمانده محلی طالبان و ۱۰ عضو شبکه تروریستی حقانی کشته شده و ۷۴ تن دیگر زخمی شدند.

بربنیاد خبرنامه وزارت دفاع، در عملیات هایی که در ولسوالی های «وزه زدران»، «جانی خیل» و قریه «خان گل» شهر گردیز در ولایت پکتیا صورت گرفت، ۳۳ تن از هراس افکنان به شمول ۳ فرمانده محلی طالبان و ۱۰ عضو شبکه حقانی به هلاکت رسید.

در ولسوالی سیدآباد ولایت میدان وردک نیز ۳۰ تن از شورشیان طالبان کشته شده، ۵۷ تن دیگرشان زخمی و ۲ تن نیز دستگیر شدند. در این عملیات همچنین یک عراده موتر، ۸ عراده موترسایکل و مقادیری سلاح و مهمات شورشیان بدست نیروهای امنیتی افتاد.

در گرشک ولایت هلمند نیز ۱۵ تن از دهشت افکنان کشته شده و ۳ تن دیگرشان زخمی شدند.

به همین ترتیب، در عملیاتی در ولسوالی شینکی ولایت زابل ۴ شورشی کشته شده و ۴ عراده موترسایکل آنان منهدم گردید.

در بالامرغاب ولایت بادغیس هم ۲ هراس افکن به هلاکت رسید و ۳ تن دیگرشان زخمی شدند. نیروهای امنیتی همچنین در ولسوالی میانشین ولایت کندهار نیز ۱۱ هراس افکن را زخمی کردند.

تاکنون هیچ یک از گروه های مسلح به شمول طالبان در خصوص این گزارش اظهار نظری نکرده است.

وزارت دفاع ملی در خبرنامه اش می افزاید که طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۱ عملیات پاکسازی پلان شده، ۲۲ عملیات خاص و ۳ عملیات شبانه در ۱۵ ولایت کشور راه اندازی گردید.

نیروی هوایی کشور نیز ۱۱۶ پرواز به حمایت ارتش انجام داد و ۱۵ ضربه به لانه های دشمن وارد کرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *