• انتشار: 17 آوریل 2018
  • ساعت: 22:25
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 27567
پرینت

۷۹ هراس افکن به شمول ۱۱ فرمانده محلی طالبان کشته شدند

وزارت دفاع ملی اعلام کرده که نیروهای امنیتی طی ۲۴ ساعت گذشته دست کم ۷۹ هراس افکن به شمول ۱۱ فرمانده محلی طالبان را به هلاکت رسانده اند.

وزارت دفاع ملی امروز (سه شنبه) با نشر خبرنامه ای نوشته که نیروهای امنیتی طی ۲۴ ساعت گذشته در نقاط مختلف کشور دست کم ۷۹ تن از هراس افکنان به شمول ۱۱ فرمانده محلی طالبان را به هلاکت رسانده و ۴۰ تن دیگر را زخمی کرده اند.

در خبرنامه وزارت دفاع ملی آمده است؛ دست کم ۳۸ تن از هراس افکنان به شمول ۱۰ فرمانده محلی طالبان هر یک به نام های «نعمت الله»، «قاری مجید»، «حاجی واحد»، «ملا قادر»، «حافظ صابر»، «جیلان»، «نادر»، «نبی»، «حبیب الله» و «بشیر» در ولسوالی های پشت رود و قلعه کاه ولایت فراه کشته شدند و ۱۰ تن دیگرشان زخمی شدند.

در ولسوالی مقر ولایت غزنی نیز ۱۴ تن از دهشت افکنان کشته شده و ۱۵ تن دیگرشان زخمی شدند.

نیروهای امنیتی همچنین در ولسوالی دندپتان ولایت پکتیا ۱۰ شورشی مسلح را کشته، یک تن را زخمی و ۱۰ بوشکه ماین را کشف و خنثی کردند.

به همین ترتیب، در عملیات در ولسوالی های شاه ولیکوت و خاکریز ولایت قندهار ۷ تن از دهشت افکنان کشته و ۹ تن زخمی، در ولسوالی گرشک ولایت هلمند ۵ تن دهشت افگن بشمول قوماندان محلی طالبان بنام حکیم کشته شده و در ولسوالی ارغنداب ولایت زابل نیز ۵ شورشی مسلح به هلاکت رسیده و ۵ تن دیگر زخمی گردیده اند .

وزارت دفاع ملی در خبرنامه اش علاوه می کند که نیروهای امنیتی طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۵ عملیات تصفیه ای پلان شده و ۶۶ عملیات خاص را در ۱۱ ولایت کشور راه اندازی کردند. نیروی هوایی نیز ۶۶ پرواز در حمایت ارتش اجرا کرده و ۴ ضربه به لانه های دشمنان وارد ساختند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *